Ventspils tranzītbiznesa pārstāvim Oļegam Stepanovam piederošais Topmar Holding uzrakstījis iesniegumā Iekšlietu ministrei, kurā lūdz pārbaudīt Ekonomikas policijas inspektora Raita Kalnača darbībās.
Topmar Holdings nosūtītajā iesniegumā uzņēmums lūdz izvērtēt Kriminālprocesa pārkāpumus Raita Kalnača pieņemtajā lēmumā par LSF Holdings 100% daļu arestu (šis uzņēmums pieder Ventspils mēra Aivara Lemberga bērniem Līgai un Anrijam - katram pa 25%, un Topmar Holding - 50%). LSF Holdings šo darbību vērtē kā spiediena izdarīšanu uz policijas darbu.
Db jau vairākkārt vēstījis, ka LSF Holdinga 50% akcionāram Topmar Holding neizdevās panākt holdinga likvidāciju, jo Ekonomikas policijā holdingam tika uzlikts arests, un līdz ar to aizliegums veikt jebkādas darbības saistītas ar uzņēmuma pārreģistrāciju. Dēļ šiem notikumiem izcēlies skandāls starp Topmar Holding un LSF Holdinga pārstāvjiem. Topmar Holdings iesniegumā norāda, ka inspektora lēmums esot neprofesionāls un paviršs, un «sastādīts pēc likvidējamās SIA LSF Holdings bijušā valdes priekšsēdētāja Edgara Jansona diktāta». Iesniegumā AS Topmar Holdings raksta, ka «uzskata par nepieciešamu lūgt uzsākt iespējamo dienesta pārkāpumu pārbaudi un izvērtēt, vai Raitis Kalnačs ir tiesīgs turpināt savu darbību Jūsu pārraudzītajā institūcijā. Pat viens tas fakts, ka Edgars Jansons ierodas Raita Kalnača kabinetā un dod viņam rīkojumus kriminālprocesuālu darbību laikā un liecinieku klātbūtnē, liek apšaubīt inspektora objektivitāti un morāli. Šāds lēmuma pieņemšanas veids liek domāt, ka inspektors šādi rīkojas, nevis lai aizsargātu sabiedrības intereses un panāktu Kriminālprocesa likumā un Krimināllikumā noteiktos mērķus, bet lai ar prettiesiskiem līdzekļiem, pārkāpjot likumu, aizsargātu atsevišķu personu savtīgās ekonomiskās intereses.»
Uzņēmums pārstāvji norāda, ka pēc akcionāru kopsapulces, kurā tika nolemts par AS Topmar Holdings likvidāciju, atbilstoši komercsabiedrību likvidācijas likumam Valdes pilnvaras izbeidzas un tikai iecelti likvidatori. Bijušajam valdes priekšsēdētājam Edgaram Jansonam nebija tiesību apstrīdēt dalībnieku sapulces lēmumu. Ignorējot Civilprocesa likumu, bez jebkādas motivācijas Ekonomiskās policijas inspektors Raitis Kalnačs uzlika arestu 100% visai AS Topmar Holdings mantai un papildus noteica aizliegumu uz jebkādu pārreģistrāciju LR Uzņēmuma reģistrā. Pēdējais ir klaji patvaļība, jo likums neko tādu nepieļauj, kā nepieļauj arī mantas arestu bez motivācijas, kur motivācija varētu būt vai nu krāpšanās iespēja vai ierosināts kriminālprocess. Galu galā, ja dalībniekiem ir tiesības balsot dalībnieku sapulcēs, tad visiem pieņemtajiem lēmumiem ir jābūt reģistrētiem LR Uzņēmumu reģistrā.
Tikmēr LSF Holdings norādījuši, ka mēģinājums likvidēt LSF Holdingu bijis balstīts uz viltotie dokumentiem un ir pretlikumīgs. Holdinga vadītājs Edgars Jansons savā paziņojumā uzsver, ka Topmar Holding iesniegums ir mēģinājums izdarīt spiedienu uz Ekonomikas policijas darbu un iekšlietu ministri Lindu Mūrnieci, lai «ietekmētu izmeklēšanu kriminālprocesā sakarā ar AS Topmar Holdings padomes locekļu Alekseja Ovoda un Vladislava Šafranska sagatavotajiem neīstajiem dokumentiem.»
«Sakarā ar falsificēto dokumentu iesniegšanu Uzņēmumu reģistrā 2009.gada 30.aprīlī SIA LSF Holdings ir vērsusies Latvijas Republikas Tieslietu ministrijā, Latvijas Republikas Iekšlietu ministrijā, Latvijas Republikas Ģenerālprokuratūrā, Valsts policijā, Latvijas Republikas Uzņēmumu reģistrā, kā arī vērsusies gan Ventspils, gan Rīgas tiesās.,» teikts LSF Holdinga paziņojumā.
Kompānija arī piebilst, ka «pēdējo gadu laikā SIA LSF Holdings ir bijusi spiesta iesaistīties vairākos tiesvedības procesos, lai aizsargātu savas tiesības sakarā ar dokumentu falsifikācijām, ko realizējušas personas, kas saistītas ar AS Topmar Holdings, AS Ventspils Tirdzniecības osta un AS Kālija Parks. SIA LSF Holdings prasību pamatotību apliecina vairāku tiesu instanču pieņemtie spriedumi, kuru starpā ir pieņemts arī tāds spriedums, kurš paredz izslēgt Topmar Holding no SIA LSF Holdings dalībnieku reģistra.»