Aizejošais gads tirdzniecībā bijis darbīgs, taču lielam optimismam nav pamata.
Vērtējot mazumtirdzniecības apgrozījumu, 2011. gadā tomēr bija vērojama stagnācija, situāciju vērtē Latvijas Tirgotāju asociācijas (LTA) prezidents Henriks Danusēvičs. Lai arī situācija vasaras otrajā pusē uzlabojās, pamats lielam optimismam neesot. Spriežot pēc statistikas datiem, pieaugums vērojams automobiļu un motociklu tirdzniecībā, kur apjomi gada laikā auguši par 40,2% un tas varot kalpot kā labs indikators ekonomikas veselības stāvoklim. H. Danusēvičs nenoliedz, ka ieņēmumi pieauguši atsevišķai iedzīvotāju grupai – vairāk gan biznesa ļaudīm, kas iepērkas ekskluzīvos veikalos, taču kopumā situācija nav jūtami cerīgāka. «Protams, ka salīdzinājumā ar iepriekšējiem gadiem audzis patēriņš ilgstoši lietojamām precēm arī palielinājusies ekskluzīvo un arī lietoto apģērbu tirdzniecība.
Tāpat salīdzinoši labs apgrozījums bijis medikamentu tirdzniecībā. Taču šobrīd nav nekādu valdības dotu mājienu, ka nākamgad uzlabosies situācija, jo valdība neveic nekādas darbības, lai cilvēku ieņēmumi kļūtu lielāki,» vērtē H. Danusēvičs. A/s Rautakesko valdes priekšsēdētājs Alo Ivasks 2011. gadu vērtē kā ļoti darbīgu - «esam daudz un smagi strādājuši». Rautakesko vadītājs priecājas redzēt pozitīvas tendences tirdzniecības rezultātos. «Nevarētu teikt, ka būvniecības sektorā krīze ir cauri, bet tirgus ir atdzīvojies, to galvenokārt nodrošināja ēku siltināšanas projekti.
Kā zināms, arī mazumtirdzniecība sezonāli uzrādīja pozitīvas tendences, un patērētāju drošība kopumā tomēr pieauga,» viņš vērtē. Nākamajā Rautakesko sola turpināt iesākto, tostarp meklējot veidu, kā būt vēl efektīvākiem un labākiem, jo nedrošība par ekonomisko situāciju joprojām pastāv. «Baltijas ekonomikas ir stabilas, cerams, mūs negaida triecieni no ārpuses. Tomēr jābūt piesardzīgiem,» tā A. Ivasks.
Plašāk lasiet trešdien Dienas Biznesā.