Tikai 14% no tām mājsaimniecībām, kurās kāds no tajās dzīvojošajiem nodarbojas ar savu uzņēmējdarbību, atzīst, ka pēdējo 12 mēnešu laikā ir pieaudzis pieprasījums pēc viņu uzņēmumā ražotās produkcijas, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati.
Tajā pat laikā arī tikai 5% mājsaimniecību atzina, ka to materiālā situācija ir uzlabojusies, taču būtiski ir samazinājies mājsaimniecību skaits, kas ir veikušas taupības pasākumus.
Kopumā gandrīz 40% mājsaimniecību ir norādījušas, ka gada laikā to materiālā situācija ir pasliktinājusies. Kā galvenie iemesli tiek minēti: darba samaksas samazināšanās; pārtikas produktu un citu pirmās nepieciešamības preču cenu paaugstināšanos; darba zaudēšana.
Ja 2010.gada 1.ceturksnī galvenais labklājības pasliktināšanās iemesls bija darba samaksas samazināšanās, ko norāda 73% mājsaimniecību, tad 2011.gada 4.ceturksnī šo iemeslu min vairs tikai 12% respondentu. Sākot ar 2010.gada 3.ceturksni, vairāk nekā 80% mājsaimniecību pārtikas produktu un citu pirmās nepieciešamības preču cenu paaugstināšanos vērtēja kā galveno labklājības pasliktināšanās iemeslu.
2011.gada 4.ceturksnī 49% mājsaimniecību ekonomisku apsvērumu dēļ ierobežoja vai atlika apģērba iegādi, kas ir par 17% punktiem mazāk nekā 2010.gada 1.ceturksnī, savukārt vizīti pie ārsta atlika 17% mājsaimniecību, kas ir par 15% punktiem mazāk nekā aptaujas sākumā.
Apsekojuma rezultāti liecina, ka 2011.gada 4.ceturksnī tikai 14% no kopējā mājsaimniecību skaita, kurās dzīvojošie meklēja darbu, pēdējo 3 mēnešu laikā kāds no viņiem to bija atradis.