Grieķijas tiesa ļāvusi valsts nacionālajai raidsabiedrībai ERT atsākt pārraides, pēc tam, kad valdība bija to slēgusi, savu lēmumu pamatojot ar kompānijā valdošo korupciju un naudas izšķērdēšanu.
Tomēr tiesa arī atbalstījusi Grieķijas valdības plānu reorganizēt ERT, lai to padarītu mazāku un efektīvāku, vēsta BBC.
Parādu krīzes māktās Grieķijas premjera Antonis Samara lēmums par raidsabiedrības slēgšanu izraisīja plašu neapmierinātību valsts sabiedrībā. Arodbiedrības uzsāka streiku, paralizējot Atēnu sabiedriskā transporta darbību, kā arī pārtraucot vairāku skolu un slimnīcu darbu. Premjera lēmums saniknoja arī Grieķijas koalīcijas partnerus, kuri par to nebija informēti.
Raidorganizācijas slēgšana ietekmētu 2,5 tūkstošus darbinieku, kuri tiktu atlaisti. Tika plānots, ka bijušajiem ERT darbiniekiem tiks izmaksātas kompensācijas un piedāvāta iespēja strādāt kompānijā, kad būtu pabeigta tās reorganizācija.
Grieķijas administratīvā tiesa nolēmusi, ka ERT reorganizācijas plāns ir atbalstāms, taču līdz tā īstenošanai raidorganizācijai ir jāturpina strādāt. Līdz šim atsevišķi ERT žurnālisti ar interneta palīdzību turpināja nelegālas pārraides.
Analītiķi norāda, ka tiesas lēmums ir vērtējams kā trieciens Grieķijas premjera pozīcijām. Pēc ERT slēgšanas, sarunās ar saviem koalīcijas partneriem, premjers izklāstīja savu turpmāko kanāla attīstības vīziju – lētākas un mazākas raidsabiedrības izveidošanu. Tomēr šī ideja tika kritizēta arī koalīcijas partneru vidē.
«Tiesas lēmums principā atbilst mūsu teiktajam – nevienam nav tiesību slēgt nacionālo radio un televīziju un ekrānus padarīt melnus,» pēc ārkārtas sarunām sacīja kreiso demokrātu līderis Fotis Kovelis (Fotis Kouvelis).
Grieķijas koalīcija arī nolēmusi trešdien tikties, lai pārrunātu iespējamas izmaiņas Ministru kabinetā.