«Ļoti labi sasniegumi Latvijā ir privātajā sektorā. Mūsdienās ieeju kādā labā latviešu uzņēmumā un redzu, ka tas ir tikpat labs kā jebkur citur pasaulē,» intervijā žurnālam Lietišķā Diena/Dienas Bizness sacījis žurnāla The Economist redaktora vietnieks un Centrālās un Austrumeiropas korespondents Edvards Lūkass.
«Uzņēmumi sāk izjust, ka valsts vēl nedarbojas tik labi, kā varētu, kā tas ir, piemēram, Zviedrijā. Tas ir jūsu lielais izaicinājums,» viņš piebildis.
Atbildot uz jautājumu: «Kas ir mūsdienu Latvijas izaicinājums?», E. Lūkass stāstījis: «Dzīves kvalitāte. Pavērtējiet emigrāciju, kas Latvijai ir nopietna problēma, - tā nav tikai naudas dēļ vien. Teksasā varētu pelnīt vēl vairāk, bet Latvijas iedzīvotāji nebrauc uz Teksasu, jo tur dzīves kvalitāte nav tik laba. Ja zema dzīves kvalitāte sakrīt ar zemām algām, cilvēki brauc projām.»
The Economist eksperts arī uzskata, ka «Latvijas politika ir pārāk interesanta, un labāk būtu, ja tā būtu garlaicīga. Kā Zviedrijā, kur garlaicīgu centriski kreisu valdību nomaina garlaicīga centriski labēja valdība». «Bet šeit ir ārkārtīgi eksotisks pret ārzemēm vērstas godbijības, naudas, personisku ambīciju u. tml. sajaukums. Tas cilvēkiem liek justies kā ziepju operā, nevis īstā dzīvē, un tas ir slikti,» skaidrojis E. Lūkass.
Viņš arī uzskata, ka «Latvijai ir ļoti cieši jālūkojas uz Igauniju un jādomā, ko no tā visa varētu dublēt. Tur ir ļoti plašs politiku spektrs, ne tikai kāda noteikta. Bet tas ir ļoti iedrošinoši un samazinājis arī kredītriska reitingu Baltijas valstīm.»
Visu interviju lasiet šodien žurnālā Lietišķā Diena/Dienas Bizness.