Arī apdrošinātājiem līdzīgi kā bankām jāveic stresa testi, lai pārliecinātos par spēju pildīt saistības, ziņo Dienas bizness.
Prasība, kas iestrādāta Apdrošināšanas sabiedrību un to uzraudzības likumā un stājusies spēkā no šā gada 1. janvāra, paredz apdrošinātājiem vismaz reizi gadā veikt kritiskās situācijas analīzi jeb stresa testus. Finanšu un kapitāla tirgus komisijas (FKTK) biroja vadītāja Anna Dravniece atzina, ka komisija vēl ne no vienas apdrošināšanas sabiedrības nav saņēmusi informāciju par veiktās kritiskās situācijas analīzes rezultātiem un pieņemto lēmumu par veicamajām darbībām, kas atbilstoši likumā noteiktajam ir jāiesniedz FKTK 10 dienu laikā pēc šā lēmuma pieņemšanas.
Vismaz daļa apdrošinātāju pēc pašu vēlmes šādus stresa testus ir veikušas, kas ir vispārpieņemta starptautiskajā praksē, lai nodrošinātu savas darbības stabilitāti. «Protams, tā nav gatava recepte tam, kā apdrošinātājam tikt galā ar neparedzētiem attīstības scenārijiem, tomēr tas zināmā mērā veicinās apdrošināšanas tirgus stabilitāti, jo šai procedūrai tagad ir paredzēta arī FKTK uzraudzība,» atzina BTA valdes locekle Jeļena Alfejeva.