Atjaunotais Samsung Galaxy A7 vilina ar trīs aizmugures kamerām, tomēr cenas noturēšana zem trīs simtu eiro robežas prasījusi upurus
Līdz ar Samsung šā gada flagmaņiem Galaxy S10 un S10+ uz skatuves februāra beigās uznāca to «vieglā» versija S10e, apliecinot, ka korejieši joprojām nopietni attiecas arī pret tiem klientiem, kuri nevēlas vai nevar par tālruni maksāt tūkstoš eiro. Dažus mēnešus pirms tam taupīgo lietotāju vērtēšanai tika nodots vēl pieejamākais Galaxy A7 2018. Abiem ir šis tas kopīgs, un tiem jāpārbauda, cik daudz trūkumu patērētāji ir gatavi pieciest, lai nebūtu jāpērk dārgie flagmaņi.
Dizains
Galaxy A sērija 2014. gadā ienesa prestižāku metāla korpusu budžeta un vidējā klasē, kur tolaik dominēja bēdīga paskata plastmasa. Kopš tā laika daudz mainījies, tomēr Samsung joprojām tur godā ierīču ārējo izskatu.
Jaunāko Galaxy A7 versiju no abām pusēm ieskauj stikls, ko sajož metāla līste. Tālrunis ir gluds un spīdīgs, tā aizmugure apstrādāta ar pirkstu nospiedumus atgrūdošu pārklājumu. Taču šoreiz korejiešiem nav izdevies radīt sajūtu, kas plaukstā guļ kaut kas dārgāks par trīs simtiem eiro. Plastmasas rāmja dēļ korpuss ir 168 gramus viegls un atsauc atmiņā aizgājušo gadu ļodzīgos budžetniekus. Arī vizuāli tālrunis nav diez ko simpātisks. Trīs viena zem otras izkārtotās aizmugures kameras lēcas un četrkantainā zibspuldze izskatās prasti. Turklāt tās ir jūtami izvirzītas uz āru un notur lielāko slodzi, kad A7 guļ uz muguras. Priekšpusē ap 6 collu ekrānu ir platas apmales, kuru dēļ 7,5 milimetrus biezais korpuss izstiepies plašāks, nekā varēja būt. Ekrāns aizņem 74,4 % no pieejamā laukuma un uz dārgāko Samsung izstrādājumu fona izskatās novecojis. Jā, var jau saprast – tas ir vidējās klases telefons. Tomēr šodienas iespējas ļauj padarīt interesantāku arī lētu ierīci.
Samsung telefoniem netipisks risinājums ir pirkstu nospiedumu lasītāja iestrādāšana ieslēgšanas pogā. Kaut ko līdzīgu savulaik izmēģināja Sony un saskārās ar dažādām problēmām pārāk maza sensora laukuma dēļ. Samsung mēģinājuši izvairīties no šīs kļūdas, pogu izstaipot uz visām pusēm. Tā rezultātā taustiņš ir platāks, taču noslīpēts vienā līmenī ar korpusa malu un līdz ar to grūtāk saskatāms un sataustāms. Ikdienas lietošanā tas ir traucējoši, jo vismaz pirmās nedēļas pogu sanāk meklēt, lai arī tai atvēlēta sekla iedobe sānu malā. Ņemot vērā, ka identisks atbloķēšanas risinājums izmantots S10e, varam secināt, ka korejieši ir apmierināti ar jaunievedumu.
Veiktspēja
Par prieku lietotājiem, sensora laukums ir pietiekami plašs un nospiedumu lasītājs darbojas labi. Pie nosacījuma, ja izdodas iemanīties tam uzreiz uztrāpīt pirkstu. Papildus var izmantot sejas atpazīšanas sistēmu, kas labos apstākļos arī savu darbiņu padarīs. Tā gan negribīgi reaģē, ja kamera nav pavērsta nevainojamā leņķī pret seju vai nav ideālā attālumā, apkārt ir patumšs vai kādu daļu sejas nosedz apģērba gabals. Tomēr, sakombinējot abus risinājumus, pie paroles ievadīšanas jāķeras salīdzinoši reti.
Galaxy A7 darbības ātrumu varētu nosaukt par pieticīgu. Korejiešu ražotais Exynos 7885 procesors ar diviem 2,2 GHz un sešiem 1,6 GHz kodoliem iespēj aptuveni to pašu ko vairums šīs cenu kategorijas tālruņu. Veiktspējas testu rezultātu listē to nav vērts meklēt, jo saraksts būs jāritina uz leju ilgi. Aptuvenu nojausmu dos fakts, ka līdzīgu rezultātu pirms trīs gadiem uzrādīja tā laika flagmanis Galaxy S7.
Pat ar 4 GB operatīvās atmiņas atbalstu tālrunim laiku pa laikam nenākas viegli tikt galā ar ambiciozām lietotnēm, kas acīmredzami veidotas jaudīgiem tālruņiem. Pie lielākas slodzes, piemēram, autosacīkšu spēlēm, Galaxy A7 pagurst, ik pa laikam uz mirkli «nobremzē» attēla ritējumu. Arī programmu atvēršana un pārslēgšanās no vienas uz otru prasa jūtami vairāk sekunžu, nekā pierasts, darbojoties ar nesenākajiem flagmaņiem.
Ekrāns
Samsung labi zina, kas katrai mērķauditorijai nepieciešams, tādēļ salīdzinoši lētajam Galaxy A7 ir ne vien trīs kameras, bet arī kvalitatīvs ekrāns. Pret 6 collu SuperAmoled ar 1080x2220 pikseļu izšķirtspēju, kas veido 411 attēlu veidojošo punktu, uz collu blīvumu pretenziju nebūtu arī par pāris simtiem eiro dārgāku tālruņu pircējiem. Ekrānā var ieslēgt par Samsung atpazīšanas zīmi kļuvušo Always-On funkciju, krāsas ir izteiksmīgas, un košie pikseļi ir labi redzami saules gaismā.
Fotokamera
Ar katru nākamo iepazīto daudzkameru tālruni nostiprinās pārliecība, ka ražotāji no kādreizējās megapikseļu sacensības pārslēgušies uz mērīšanos ar kameru skaitu. Tolaik pircējiem tika «iebarota» ideja par 16, 20 vai 48 megapikseļu ietekmi uz bilžu kvalitāti, lai gan realitātē ne visiem ražotājiem izdevās uztaisīt labu kameru. Galaxy A sērijas nesenā vēsture rāda, ka ar kameru skaitu ir līdzīgi. A9 ar četrām lēcām neattaisnoja cerības, un arī A7 trīs veikums nerada pārliecību, ka trīs «acis» ir labākas par vienu vai divām.
«Uz papīra» 8MP platleņķa un 5MP dziļuma noteikšanas kameras bagātina 24 MP galvenās kameras iespēju klāstu. Tās sniedz iespēju izpludināt fonu un paplašināt kadru. Taču izpildījums ir tāls no ideālā. Platleņķa kamera uzkrītoši ieliec taisnās līnijas kadra malās. Izkropļojumus var pamanīt bez mazākās piepūles, tādēļ ēkas labāk nefotografēt, bet aprobežoties ar klajumiem, jūru vai debesīm. Arī grupu foto malējās personas izskatīsies nedabīgi pastieptas.
Galvenā kamera pati darbojas labāk, un dienā uzņemtiem attēliem nav ne vainas arī bez AI optimizācijas.
Akumulators
3300 mAh akumulatorā glabājas pietiekami daudz enerģijas, lai tālrunis ar vienu uzlādi varētu darboties pilnu darba dienu. Bet ne vairāk. Izmēģinājumu laikā tas faktiski katru dienu pievakarē sāka prasīties pie vada. Šeit sākās nepatīkamākā daļa. Tā kā Galaxy A7 izmantota microUSB pieslēgvieta, uzlāde aizņem gandrīz trīs stundas. Tālrunis neatbalsta bezvadu uzlādi.
Gala vērtējums
Vidējās klases lejasgala tālruņu veidošana kļuvusi par ražotāja laipošanu starp dažādām patērētāju vajadzībām, lai noturētu pieņemamu cenu. Samsung šoreiz nolēmis likt uzsvaru uz trīs fotokamerām aizmugurē, labu displeju un spīdīgu stikla apdari. Līdz ar to nācies apdalīt procesoru, uzlādes sistēmu un korpusa rāmi. Rezultātā sanācis cenai samērīgs tālrunis, kura ierobežotās spējas tomēr laiku pa laikam laupīs lietošanas prieku.
Samsung Galaxy A7 2018
Plusi
+Kvalitatīvs SuperAmoled displejs
+Aizmugurē trīs kameras
+Sejas atpazīšanas sistēma darbojas visai labi
Mīnusi
-Plastmasas rāmis un novecojis dizains
-Lēni lādējas un neatbalsta bezvadu uzlādi
-Vājš, šodienas izaicinājumiem neatbilstošs procesors
Cena ap 300 eiro
KONKURENTI
Xiaomi Pocophone F1
Par dažiem desmitiem eiro dārgāk var iegādāties jaudīgāku Xiaomi tālruni ar 8 kodolu procesoru, 6GB operatīvo atmiņu un 64GB iebūvēto. Tam ir 6,1 collas 1080x2246 pikseļu izšķirtspējas ekrāns, duālā fotokamera un 4000 mAh akumulators. Cena ap 320 eiro.
Huawei P Smart 2019
Uz jauniešu auditoriju vērstajam tālrunim ir 6,2 collu 1080x2340 pikseļu ekrāns ar nelielu iegrauzumu priekšējai kamerai, 8 kodolu procesors, 3 GB operatīvā un 64 GB iebūvētā atmiņa, kā arī duālā aizmugurējā kamera. Ierīcei ar 3400 mAh akumulatoru maksā ap 240 eiro.
Nokia 7 Plus
Iepriekšējās paaudzes Nokia 7 ir 6 collu 1080x2160 pikseļu displejs, 8 kodolu procesors, 64 GB iebūvētā atmiņa un duālā 12 MP fotokamera. Tālrunim ir 3800 mAh akumulators, un tas maksā ap 330 eiro.