Jauno iPhone XS Max vizuāli atšķirīgu no pagājušā gada modeļa padara vien lielākais ekrāns, kāds jebkad bijis Apple telefonos
Jauns rudens un jauns iekosto ābolu ražas metiens – šis tas šajā pasaulē ir tikpat nesatricināms kā fizikas likumi. Jau astoto gadu pēc kārtas lapkritis ierodas reizē ar kārtējo Apple iPhone viedtelefonu un šoreiz pat ar veseliem trim – XS, XS Max un XR. Un, kā ierasts, tirdzniecības uzsākšanas dienā cilvēki turpina «šturmēt» veikalus, lai vieni no pirmajiem iegūtu kāroto «aifonu». Tāda aina 28. septembra rītā bija vērojama arī iPhone XS atklāšanas pasākumā Euronics veikalā, no kurienes atceļoja arī DB piešķirtais XS Max testa modelis. Tomēr šogad Apple fanu entuziasms ir grūtāk saprotams, jo tālruņos ievērības cienīgu izmaiņu ir pavisam maz un tās pilnīgi noteikti nav unikālas.
Pirmais un pamanāmākais jaunums, protams, ir izmērs. Pērnā gada iPhone X turpinājumu XS papildinājis tikai šogad debitējušais Max modelis. Tas būtībā aizstāj iepriekšējo gadu Plus versiju un dara to vērienīgi, piedāvājot 6,5 collu ekrānu. Ekrāna «izstiepšana» veikta modernā manierē, nepalielinot korpusa izmēru, bet gan prasmīgi izmantojot pieejamo laukumu. Rezultātā displejs aizņem 84,4% no pieejamās platības, bet pats tālrunis ir saprātīgos izmēros – 15,7 cm garš, 7,74 cm plats un 7,7 mm biezs. Gandrīz tāds pats kā iPhone 8 Plus. Paliels, bet lietojams vienā plaukstā. Smags gan – 208 grami.
Ja neskaita izmēru, vizuāli tas no pērnā gada iPhone X tikpat kā neatšķiras.
Kopš prezentācijas brīža Apple dižojas ar jauno sešu kodolu A12 Bionic procesoru, kas ir ātrāks un taupīgāks par priekšgājēju. To apliecina arī veiktspējas testi. XS Max pārspēj pērnā gada modeli ar ievērojamu pārsvaru, ir ātrāks par jaudīgākajiem Android telefoniem un arī ikdienas lietošanā demonstrē elitāru spēku. Ar to iPhone gan nekad īsti nav bijis problēmu. Arī spēļu specefekti un video materiālu «graizīšana» četru kodolu grafiskajai kartei nesagādā grūtības.
Lai neatpaliktu no Samsung Galaxy Note 9, arī XS Max var iegādāties ar 512GB iebūvēto atmiņu, kas gan izmaksās pie 1700 eiro.
Milzīgā ekrāna nozīmīgākais jaunums – tas veidots no organiskajām gaismu izstarojošajām diodēm jeb OLED. Izšķirtspējas ziņā izrāviena nav – 458 pikseļi uz collu tāpat kā pērnā gada iPhone X, kas atbilst pašu Apple izdomātajam Super Retina HD standartam. Vienīgi lielāka laukuma dēļ punktiņu ir vairāk – 2688x1242. Izstieptā 19,5:9 malu attiecība horizontālā stāvoklī dara to pašu, kas novērots citos ekrānos, proti, video atskaņošanai un spēlēm neizmanto visu displeju. Tā izmēru pa īstam var izbaudīt, lasot ziņu portālus, grāmatas vai dokumentus vertikālā stāvoklī.
Fotokameras gada laikā idejiski nav mainījušās, vien ieguvušas dažus uzlabojumus un jaunu programmatūru. Aizmugurē uz izvirzītas platformas novietotas divas 12 megapikseļu knipsētājas, starp kurām atrodas Quad-LED zibspuldze.
Priekšējā 7 MP kamera papildināta ar portreta režīmu, kas digitāli veido bokē efektu un pielabo sejas pantus. Ja Apple lietotājiem sevis uzlabošana varētu šķist jaunums, tad tas noteikti nav nekas unikāls pat 100 eiro vērtiem ķīniešu telefoniem, kuros skaistuma režīms labākā vai sliktākā izpildījumā ir jau vismaz trīs gadus.
Viss tālruņa apskats lasāms 12. oktobra laikrakstā Dienas Bizness. Pērc un lasi elektroniski!