Pandēmijas izraisītā krīze ekonomikā vairāk skar sievietes nekā vīriešus, un tas var mazināt progresu, kas daudzu gadu laikā panākts, lai uzlabotu sieviešu iespējas, atsaucoties uz Starptautiskā Valūtas fonda (SVF) ekonomistu norādēm, vēsta "CNN".
"Covid-19 pandēmija draud samazināt progresu, kas panākts, lai nodrošinātu sieviešu iespējas ekonomikā, palielinot dzimumu nevienlīdzību, kas joprojām pastāv," norāda SVF.
Atšķirībā no 2008. gada lejupslīdes, darba zaudēšana šajā krīzē ir īpaši aktuāla tajās jomās, kurās ir pārstāvēts liels skaits sieviešu, piemēram, mazumtirdzniecība, tūrisms un viesmīlība.
Piemēram, Amerikas Savienotajās Valstīs pirms pandēmijas sievietes bija nodarbinātas vairāk nekā pusē no darbavietām atpūtas un viesmīlības nozarē, liecina oficiālie dati. Ekonomisti akcentē, ka būs nepieciešams ilgs laiks, līdz nozare atgriezīsies tur, kur tā bija pirms Covid-19 uzliesmojuma.
Krīzes ietekme uz sievietēm vairāk jūtama arī mājās, kur viņas, visticamāk, uzņēmušās papildu pienākumus, piemēram, bērnu aprūpē skolu slēgšanas dēļ.
Lai arī ekonomikas sāk atgūties no Covid-19 šoka, eksperti prognozē, ka būs nepieciešams ilgs laiks līdz darba tirgus atgriezīsies iepriekšējā līmenī. Un prognozētais Covid-19 otrais vilnis var novest pie tālākas darbavietu zaudēšanas.
SVF norāda, ka krīzes ietekmi uz sievietēm var mazināt, valstīm ņemot vērā šo faktoru un izmantojot īpašu atbalsta politiku.