Šosvētdien, 21. jūnijā, tradicionālajā Straupes lauku labumu tirdziņā, Plācī, Straupes pagastā, Pārgaujas novadā, tiks atvērts Slow Food loks. Vieta, kurā savu produkciju tirgos zemnieki, mājražotāji un amatnieki, kas apvienojušies tikko dibinātajā biedrībā Slow Food Straupe.
Straupes lauku labumu tirdziņš jau septīto gadu divas reizes mēnesī pulcē gan labākos vietējos zemniekus un mājražotājus, gan prasīgākos pircējus un ir ieguvis atzinību visā Latvijā. Tirdziņā tiek piedāvāta tradicionāla, sezonāla un pašu audzēta un gatavota pārtika, kā arī mājai un sētai vajadzīgas lietas.
Šīsnedēļas tirdziņš būs īpašs ar to, ka te tiks atklāts Slow Food loks, kurā stāsies tikai tie zemnieki, mājražotāji un amatnieki, kas audzē un ražo produkciju saskaņā ar Slow Food kritērijiem.
Slow Food Straupe ir biedrība, kas iekļāvusies starptautiskā asociācijā Slow Food International un kuras pirmsākumi meklējami Itālijā. Šobrīd šajā organizācijā piedalās 150 valstis no visas pasaules. Latvijā ir divas šādas biedrības: Slow Food Riga, kuras dibinātājs ir pazīstamais šefpavārs Mārtiņš Rītiņš, un nu arī Slow Food Straupe (salīdzinājumam – Lietuvā šāda biedrība ir tikai viena, Igaunijā divas).
Dalība starptautiskajā kustībā Straupes tirdziņam dod iespēju iekļauties Slow Food International Earth Market (Zemes tirgus) tīklā. Tā moto ir: laba, svaiga, sezonāla un veselīga pārtika, kas ražota ar vides ilgtspēju nodrošinošām lauksaimniecības metodēm un kas ir brīva no ĢMO, tiek pārdota par pircējiem pieejamu cena, bet ražotāji saņem godīgu samaksu par padarīto darbu.
Slow Food starptautiskās kustības mērķis ir saglabāt atšķirīgo katrā tautā, katrā teritorijā – kultūras, ēdiena, produktu gatavošanas un iegūšanas ziņā, arī valodas ziņā. Kustība aicina rūpēties, lai godā tiktu turēti seni amati, lai tiktu audzētas vietējai augsnei piemērotas augu un dzīvnieku šķirnes, lai tiktu saglabāta augu un sugu daudzveidība, un pircēji varētu baudīt dažādas garšas nianses.