Centrāltirgus spīķeri un Liepājas Karostas cietums atzīti par arhitektūras pieminekļiem.
Noliktavu jeb tā saukto spīķeru kvartāls starp tagadējo Maskavas, Turgeņeva un Krasta ielu līdz Rīgas cietokšņa likvidēšanai (cietokšņa vaļņus noraka no 1857.-1863.g.) atradās ārpus Rīgas cietokšņa vaļņiem, un tā nosaukums bija Lastadija (nosaukums vāciski nozīmē kravu iekraušanas vai izkraušanas vietu).
Spīķeru apbūve (12 ēkas) tagadējā Rīgas Centrāltirgus rajonā izveidojusies galvenokārt 19.gs .60. – 80.gados pēc Rīgas cietokšņa likvidēšanas.
Spīķeri celti pēc sava laika ievērojamāko Rīgas arhitektu – Roberta Augusta Pflūga (1832-1885), Kārļa Johana Felsko (1844-1918), Jāņa Fridriha Baumaņa (1834-1891) un Reinholda Georga Šmēlinga (1840-1917) projektiem. Visi saglabājušies spīķeri uzcelti ļoti īsā laika posmā – nepilnu trīs gados.
Spīķeru apbūve veido vienotu ainaviski arhitektonisku ansambli. Ēkas pilnībā saglabājušas autentiskos būvapjomus, fasāžu arhitektoniski māksliniecisko kompozīciju, lielākā daļa fasāžu dekoratīvās detaļas saglabājušās oriģinālas, nenozīmīgs lokālu labojumu īpatsvars.
Kopš šā gada 15. janvāra Spīķeru apbūves ansamblis iekļauts valsts aizsargājamo kultūras pieminekļu. Savukārt vietējas nozīmes arhitektūras piemineklis kopš 15. janvāra ir Liepājas Karostas cietums.
Liepājas kara pilsētiņas būvniecība sākās pēc Krievijas imperatora Aleksandra III pavēles 1890.gadā. Kompleksā (vairāk nekā 10 km2 teritorijā) tika uzcelti vairāki desmiti objektu.
Sākotnēji cietuma ēka tika būvēta kā Karostas jūras kara hospitāļa kompleksa sastāvdaļa, bet kopš celšanas laika līdz pat 1997.g. tā izmantota kā virssardzes māja. Ēkai saglabājies sākotnējais plānojums. Kopš 2003.gada šeit iekārtota muzeja ekspozīcija.
Objekts kopā ar citu militāra un administratīvi – sabiedriska rakstura apbūvi veido vienu no interesantākajiem jūras kara flotes bāzes vēsturiskās apbūves kompleksiem, kas ir nozīmīgs visa Baltijas reģiona kultūrvēstures un militārā rakstura būvmākslas piemineklis.