Krievijas noteiktajā pārtikas, tostarp zivju produkcijas, importa aizliegumā šprotes nav iekļautas, tomēr sankcijas zivju produkcijas ražotājus ietekmēs ļoti smagi, līdz ar to valdībai un Eiropas Parlamenta deputātiem būtu jālobē iespēja ražotājiem saņemt kompensācijas no attiecīgiem Eiropas Savienības (ES) fondiem, norāda Zivrūpnieku savienības vadītājs Didzis Šmits.
«Latvijas šprotu koda - 16.04 - sarakstā nav, un tā ir vienīgā labā ziņa. Skaidrs, ka ekonomikas karš ir sācies un arī zivrūpniekiem klāsies grūti,» sacīja Šmits.
Viņš norādīja, ka valdībai un īpaši Eiropas Parlamenta jaunā sasaukuma deputātiem no Latvijas vajadzētu lobēt Latvijas ražotāju intereses saņemt atbalstu no ES fondiem.
«Piemēram, Zivsaimniecības fondā nākamajam plānošanas periodam vien ir 169-180 miljoni eiro, ko nedrīkst izmantot ražošanā, bet kas būtu patlaban tieši laikā, lai runātu par kompensācijām. Tas, kā tikt pie šīs naudas, ļoti lielā mērā atkarīgs no mūsu eiroparlamenta deputātu un valdības lobija,» atzina Šmits.
Kā ziņots, Krievija noteikusi «pilnīgu embargo» liellopu gaļai, cūkgaļai, augļiem, dārzeņiem, mājputniem, zivīm, sieram, pienam un piena produktiem, kas tiek importēti no ES, ASV un citām rietumvalstīm, kuras ieviesušas sankcijas pret Maskavu, ceturtdien paziņoja Krievijas premjerministrs Dmitrijs Medvedevs.
Krievijas oficiālie statistikas dati liecina, ka Krievija importē aptuveni trešo daļu no patērētās pārtikas. Lielu daļu no pārtikas importa veido produkti no Austrumeiropas valstīm.
Atbildot uz Rietumu ieviestajām sankcijām, pēdējās nedēļās Krievija masveidā bloķējusi dažādu lauksaimniecības produktu ievešanu no Eiropas valstīm.
ES un ASV 29.jūlijā nolēma piemērot papildu sankcijas pret Krievijas enerģētikas, ieroču rūpniecības un finanšu nozarēm, nosodot Maskavu par agresiju pret Ukrainu.
Saistībā ar Krievijas noteiktajām sankcijām pārtikas nozarē nākamnedēļ tiks sasaukta valdības ārkārtas sēde, sacīja Ministru prezidentes Laimdotas Straujumas (V) preses sekretāre Džeina Tamuļeviča.