Pēdējā laikā parādījušās baumas par to, ka tehnoloģiju kompānija Apple grasās savā nākamās paaudzes iPhone izmantot šķidro metālu. Lai arī tā patenta tiesības kompānija ieguva jau 2010. gadā, līdz šim Apple šo materiālu ir izmantojis tikai dažās savu produktu detaļās, intervijā Businessinsider.com stāsta viens no šķidrā metāla izgudrotājiem Atakans Pekers (Atakan Peker).
«Es paredzu, ka Apple izmantos šķidro metālu kādā sensacionālā produktā, kurš varētu apvienot tehnoloģiju un industriālu dizainu vienkopus, turklāt, kuru būs ļoti grūti atdarināt, izmantojot kādu citu materiālu,» uzkskata A. Pekers.
«Šķidrais metāls (Liquidmetal) ir preču zīme jaunas klases metāla sakausējumam ar unikālu atomu struktūru, kas vairāk līdzinās stiklam,» skaidro viens no sakausējuma izgudrotājiem. Viņš norāda, ka patlaban šķidrā metāla tehnoloģija vēl tiek attīstīta un uzlabota gan tās ražošanas procesā, gan ieviešanā. «Būtu jāuzsver, ka tā ir pilnīgi jauna un atšķirīga metāla tehnoloģija, turklāt patlaban vēl nav izgudrota piemērota ražošanas infrastruktūra, lai varētu pilnībā izmantot jauno sakausējumu,» norāda A. Pekers. Viņš norāda, ka tuvāko trīs līdz piecu gadu laikā Apple varētu ieguldīt 300 līdz 500 miljonus ASV dolāru tehnoloģijas uzlabošanā, pirms tā varētu tikt izmantota lielos apmēros.
Runājot par šķidrā metāla priekšrocībām, A. Pekers norāda, ka metāla sakausējums ir augstākā mērā izturīgs, neskrāpējas un nerūsē, un tā var tikt izveidotas sarežģītas formas. No pirmā acu uzmetiena, šis metāls ne ar ko neatšķiras no «parasta» metāla vai nerūsējošā tērauda, bet, paņemot to rokās, tas ir nedaudz siltāks.
Runājot par priekšrocībām, kas piemīt šķidrajam metālam, viens no tā radītājiem norāda, ka «katram materiālam ir plusi un mīnusi, piemēram, plastmasai ir lētas ražošanas izmaksas un no tās viegli izgatavojamas sarežģītas formas, bet tā nav izturīga. Metāli ir ļoti izturīgi, tomēr no tiem sarežģīti izgatavot kompleksākas formas, savukārt stikls izskatās skaisti, tomēr ir ļoti trausls. Savukārt šķidrais metāls apvieno visas augstākminētās priekšrocības».
Jautāts par to, vai līdz šim Apple jau izmantojis šķidro metālu savās ierīcēs, A. Pekers atklāj, ka viņam zināms, ka materiāls tiek izmantots iPhone 3G SIM kartes nostiprinātājā (par ko arī iepriekš informējusi kompānija Apple), tomēr viņam nav ziņu, ka šķidrais metāls tiktu izmantots arī citur.
Ņemot vērā MacBook izmērus un Appple produktu klāstu, pastāv vien neliela iespēja, ka šķidrais metāls varētu tikt izmantots MacBook ražošanā. Drīzāk no sakausējuma varētu tikt radītas nelielas detaļas, viņš norāda.
Līdz šim šķidro metālu savos produktos ir izmantojušas tādas kompānijas kā Samsung un Nokia. Lai arī Apple metālu patentējusi, par to interesējas dažādas tehnoloģiju kompānijas. Ļoti iespējams, ka šīs kompānijas atklās veidu, kā savos produktos izmantot jauno sakausējumu, atklāj A. Pekers.