Pēdējo sešu gadu laikā bankas visā pasaulē darbinieku skaitu samazinājušas par vairāk nekā 425 tūkstošiem, taču reālais skaits ir lielāks, ņemot vērā, ka daudzas mazāka izmēra bankas šādus datus neatklāj, raksta "Bloomberg".
Pērn vien bankas visā pasaulē atlaidušas vairāk nekā 77,7 tūkstošus darbinieku, kas ir lielākais skaits pēdējo četru gadu laikā, liecina banku un nodarbinātības aģentūru sniegtā informācija. Lielāku skaitu darbinieku bankas atlaida 2015.gadā - 91,45 tūkstošus.
Kopumā par darbinieku skaita samazināšanu pērn paziņojušas vairāk nekā 50 starptautiskās bankas, turklāt 82% no tām pārstāv Eiropu.
Līderi atlaisto darbinieku skaita ziņā ir "Deutsche Bank" un "HSBC", kas 2019.gada otrajā pusē atbrīvojušās no 30 tūkstošiem darbinieku. Pērnā gada jūlijā "Deutsche Bank" uzsāka nozīmīgu darbības restrukturizāciju, kas ietvēra plānus atlaist 18 tūkstošus darbinieku. Savukārt oktobrī "HSBC" ziņoja par 10 tūkstošu darbinieku atlaišanu.
Savukārt gada nogalē par plāniem samazināt darbinieku skaitu par 1500 paziņoja arī "Morgan Stanley", pamatojot to ar vēlmi uzlabot bankas darbības efektivitāti.
"Wells Fargo Securities" jaunākajā ziņojumā, kas tika publicēts pērnā gada oktobrī, prognozē, ka nākamās desmitgades laikā tehnoloģiju rezultātā izzudīs vairāk nekā 200 tūkstoši banku darbavietu. Visvairāk tas ietekmēs tādas profesijas kā atbalsta personālu, filiāļu darbiniekus, zvanu centra darbiniekus un korporatīvās nodaļas darbiniekus, savukārt mazāk šo ietekmi jutīs darbinieki, kas strādā tehnoloģiju, pārdošanas, reklāmas un konsultāciju jomā.
Paredzams, ka šogad darbinieku skaitu samazinās arī citas bankas. Par šādiem plāniem paziņojušas jau "BBVA" un "Julius Baer", taču pagaidām tās nav konkrēti minējušas, cik darbinieku plānots atlaist.