Šī ir lieliska iespēja tikt vaļā no sliņķiem un kabinetos sēdētājiem, paudis Iekšlietu ministrs Mareks Segliņš, paredzot samazināt vadošo amatu skaitu Iekšlietu ministrijā.
Iekšlietu ministrs Mareks Segliņš ceturtdien, 9. jūlijā, iknedēļas Iekšlietu ministrijas dienestu vadītāju sanāksmē uzdeva veikt pasākumus, lai samazinātu štata vietu skaitu Iekšlietu ministrijā un tās dienestos, īpaši augstāko un vidējo vadītāju līmenī, Db.lv informē Laura Karnīte Iekšlietu ministrijas Preses un sabiedrisko attiecību departamenta Preses centra vadītāja.
Ministrs sanāksmē norādīja, ka, ņemot vērā ekonomisko situāciju valstī un budžeta ieņēmumu samazinājumu, lai nākamgad būtu iespējams izveidot sabalansētu valsts budžetu, valdība ir lēmusi samazināt valsts pārvaldē strādājošo skaitu par 5%.
Ministrs uzdeva Iekšlietu ministrijas dienestu un struktūrvienību vadītājiem sagatavot priekšlikumus par štatu samazināšanu, veicot konkrētu darbinieku funkciju un lietderības izvērtēšanu vispirms vadības līmenī. „Piemēram, Kriminālpolicijas priekšniekam ir četri vietnieki – jāvērtē, vai tiešām viņi ir nepieciešami? Latvijā ir pārāk uzpūsts birokrātiskais aparāts, un šī ir lieliska iespēja tikt vaļā no sliņķiem un kabinetos sēdētājiem,” pauda M. Segliņš.
Viņš uzsvēra, ka štatu samazināšanu nevar attiecināt uz zemākā līmeņa darbiniekiem, kas veic ikdienas praktisko darbu – ugunsdzēsējiem, robežsargiem un iecirkņa inspektoriem, patruļdienestu un kriminālpolicistiem, pasu galdu darbiniekiem un tamlīdzīgi. „Nedrīkst nogriezt tos, kas ir apakšā un dara reālo darbu,” norādīja ministrs.
Lai rādītu pozitīvu piemēru, M. Segliņš ir nolēmis par 20% samazināt arī savā birojā nodarbināto skaitu. Tāpat Iekšlietu ministrijā tiks izvērtēta valsts sekretāra vietnieku lietderība. Pašlaik iekšlietu ministra birojā strādā pieci cilvēki – četri padomnieki un palīdze, un ir četri valsts sekretāra vietnieki.
Sanāksmē arī tika pārrunāti jautājumi, kas saistīti ar nozares darbību budžeta samazināšanas apstākļos. Ministrs uzdeva dienestu vadītājiem, plānojot nākamā gada budžeta pieprasījumu, īpaši skrupulozi izvērtēt komandējumu, kā arī iepirkumu lietderību.
Tāpat Iekšlietu ministrija ir radusi iespēju samazināt šā gada valsts pamatbudžeta izdevumus 5.91% apmērā no izdevumu kopsummas. Kopējā summa, kas saskaņā ar protokollēmumu jāietaupa Iekšlietu ministrijai, ir 4,3 miljoni latu. Pēc samazināšanas Iekšlietu ministrijas plānotie pamatbudžeta izdevumi 2008.gadā būs 232.5 miljoni latu.