Nākamais gads Latvijai būs "ļoti, ļoti smags". Valdība darījusi daudz tēriņu ierobežošanai, taču šī rīcība nākusi novēloti. "Tomēr patlaban, pēc mūsu aprēķiniem, arī ja 200 miljoni tiek samazināti, budžeta deficīts būs virs 4%. Tie nav 1.5%, bet 4%. To vajag skaidri pateikt, tas ir jāapzinās," intervijā Dienai saka Latvijas Bankas prezidents Ilmārs Rimšēvičs.
"Mēs agrāk dzirdējām, ka neko nevar nogriezt. Tad tiek samazināti 150 miljoni, tagad izrādās, ka vēl 200 miljonu var samazināt, un ir tāda sajūta, ka varbūt vēl var atrast kādus 300 vai 400 miljonus un samazināt šo naudu, lai samazinātu valdības aizņemšanās nepieciešamību. Jo šī nauda kaut kur būs jāaizņemas. Mēs šobrīd praktiski neredzam, kur valdība aizņemsies. Tāpēc dzīvot pāri saviem līdzekļiem un cerēt, ka viss turpināsies kā līdz šim, ir sevis vislielākā mānīšana. Nākamais gads būs ļoti, ļoti smags," Dienai norāda I. Rimšēvičs.
Db.lv jau vēstīja, ka I. Rimšēvičs izteicis prognozi, ka Latvija teorētiski varētu sasniegt Māstrihtas kritērijus, lai pievienoties eiro zonai, arī 2011. gadā, lai arī šobrīd kā reālākais nosaukts 2012. gads. Viņš aicina valdību "nepalaistu garām" šo iespēju, jo atrašanās eiro zonā palīdzētu daudz vieglāk pārdzīvot finanšu grūtības.
"Nu es ļoti cerētu, ka valdība pilnīgi skaidri pateiktu, ka 2012. gads ir absolūts mūsu stratēģiskais mērķis, ka mēs eiro ieviesīsim, ka tur nav šaubu, ka mēs pieliksim visas pūles. Gluži tādu ziņu mēs nedzirdam, tā nav šobrīd valdības prioritāte. Tāpēc gribētos dzirdēt, ka viss, kas nākotnē tiek darīts saistībā ar finanšu jautājumiem, kas var ietekmēt eiro ieviešanu, tiek mērīts ar eiro ieviešanas mērauklu. Tātad, ja šis budžeta deficīts palielina inflāciju vai tarifu celšana palielina inflāciju, vai kāds cits nodokļu jautājums palielina inflāciju un beigās var apdraudēt eiro ieviešanu, ka tāds lēmums netiek pieņemts," norāda Latvijas Bankas prezidents.