Noslēdzies Rīgas pilsētas izpilddirektora amata kandidātu novērtēšanas process un domes vadība un nominācijas komisija par pamērotāko amatam atzinusi Jāni Langi.
"Pārmaiņu koalīcija jau parakstot koalīcijas līgumu vienojās, ka Rīgas pilsētas izpilddirektors tiks meklēts atklātā konkursā, piesaistot kādu no lielajām, starptautiskajām personālvadības kompānijām. Bija jāizveido prestiža, cienījama nominācijas komisija, kā arī mēs pieaicinājām neatkarīgu novērotāju. Komisija uzsāka savu darbu uzreiz kā bija beidzies pieteikuma termiņš. Atgādinu, ka šis termiņš pat tika pagarināts, lai palielinātu kandidātu skaitu," sacīja Rīgas domes priekšsēdētājs Mārtiņš Staķis.
Rīgas mērs pastāstīja, ka vakar nominācijas komisija sēdē vienojusies izpilddirektora amatam virzīt Jāni Langi, jo viņš ieguvis konkursā vislielāko punktu skaitu. Gadījumā, ja Lange negūs deputātu atbalstu domes sēdē, kurā lems par Langes iecelšanu amatā, komisija ir izvirzījusi vēl divus rezerves kandidātus. Ja arī šie kandidāti negūs atbalstu, konkurss būs jāsludina no jauna.
J. Lange ir ieguvis bakalaura grādu ekonomikā Latvijas Lauksaimniecības Universitātē un maģistra grādu vadības zinībās Latvijas Universitātē. No 2008.gada līdz šim strādājis VSIA "Latvijas Valsts Ceļi" valdes locekļa, finanšu un administratīvās pārvaldes direktora amatā, no 2013.gada - valdes priekšsēdētāja amatā, kā arī no 2018.gada līdz šim brīdim - VAS "Latvijas Dzelzceļš" padomes priekšsēdētāja amatā.
"Mans princips vienmēr ir bijis, lai darbs valsts uzņēmumā būtu efektīvs, caurspīdīgs un ilgtspējīgs, arī apstākļos, kad trūkst finansējuma. Tieši ar šīm vērtībām es arī startēju Rīgas domes konkursā uz izpilddirektora vakanci. Es esmu nostrādājis "Latvijas Valsts ceļos" vairāk nekā 12 gadus, kopš 2013. gada es esmu arī vadījis "Latvijas Valsts Ceļus", domāju, ka tas ir pietiekami ilgs laiks vienā darba vietā, lai skatītos pēc tālākiem izaicinājumiem. Ir skaidrs, ka šis darbs būs izaicinājumiem pilns, un, pozitīva domes lēmuma gadījumā, es esmu tiem gatavs," sacīja Lange.
"Ar Rīgas domi mēs sadarbojāmies pirmo reizi, un man prieks, ka tik nozīmīga amatā izvērtēšanā, kas ir svarīgs ne tikai pašvaldībai, bet visai valstij. Atlases process bija nedaudz atšķirīgs no tā, kā mēs kā privātkompānija veidojam atlasi. Mēs tikām uzaicināti vērtēt un arī piesaistīt un uzrunāt atbilstošus kandidātus, kas, mūsuprāt, bija atbilstoši kritērijiem un motivēt viņus pieteikties konkursā. Pats process tika veikts ļoti detalizēti. Nominācijas komisija, kas tika veidota no ļoti profesionāliem un dažādiem cilvēkiem, izstrādāja atlases un arī vērtēšanas kritērijus," skaidroja vadītāju atlases uzņēmuma SIA "Pedersen & Partners" vadītāja Eva Alberte.
Alberte stāstīja, ka konkursa pirmā kārta bija kandidātu pieredzes, izglītības, publiski pieejamās reputācijas izvērtēšana, savukārt otrā kārta, kurai tika virzīti 11 kandidāti, bija intervija ar nominācijas komisiju, kurā kandidātiem bija sagatavo savs redzējums prezentācijas veidā par izpilddirektora darba prioritātēm. Pēc prezentācijas sekoja detalizēta intervija ar nominācijas komisiju. Pēcāk seši kandidāti tika virzīti uz trešo kārtu, kas bija padziļināta kompetenču vērtēšana. Katra kārta noslēdzās ar konkrētu punktu skaitu, kuru apkopoja SIA "Pedersen & Partners".
"Nominācijas komisijas locekļi lika savus individuālos vērtējumus, un mēs tos apkopojām. Tādējādi varējām izdarīt secinājumus par to, cik ļoti vienādi komisija uztvēra kandidāta profesionalitāti, kas arī atbilda mūsu redzējumam," piebilda Alberte.
Jau ziņots, ka, pagarinot pieteikšanos uz Rīgas pašvaldības izpilddirektora amatu, konkursā kopumā saņemti 37 pretendentu pieteikumi.
Lai nodrošinātu atklātu un objektīvu piemērotākā pilsētas izpilddirektora kandidāta izvēli, tika piesaistīta augstākā līmeņa vadītāju atlases uzņēmums - SIA "Pedersen & Partners" – kā arī izveidota nominācijas komisija Rīgas mēra vadībā.
Rīgas pilsētas izpilddirektora pienākumus pašlaik pilda Rīgas domes Apmeklētāju pieņemšanas centra vadītāja Elīna Trautmane.