Rīgas izglītības iestāžu ēku remontdarbos šogad plānots ieguldīt gandrīz deviņus miljonus latu, un darbus plānots veikt aptuveni 50 Rīgas skolās un bērnudārzos.
Logu un fasāžu restaurācijai, kā arī šo darbu būvuzraudzībai kopumā paredzēti 1,5 milj. Ls. Darbi tiks veikti septiņās skolās. Energoefektivitātes uzlabošanas pasākumiem - logu nomaiņai un ēku siltināšanai atvēlēti 2,5 milj. Ls, un darbi tiks veikti sešās vidusskolās, Rīgas Pļavnieku pamatskola, kā arī četros bērnudārzos. Ūdens un kanalizācijas sistēmu nomaiņai plānots atvēlēt 900 tūkst. Ls. Remontdarbi notiks sešās Rīgas vidusskolās un piecos bērnudārzos.
Savukārt virtuves bloku renovācijai atvēlēti 1,9 milj. Ls. Un pie jaunām virtuvēm tiks Rīgas Klasiskā ģimnāzija, Rīgas 72.vidusskola, Rīgas Franču licejs, kā arī deviņi bērnudārzi. Deviņās pašvaldībai piederošās izglītības iestāžu ēkās šogad tiks veikti arī dažādi izlases veida renovācijas darbi par kopējo summu 1,05 milj. Ls. Līdzekļi 1,1 milj. Ls apmērā plānoti astoņu skolu sporta un divu skolu aktu zāļu renovācijai.
Savukārt Rīgas domes bloka Vienotība deputāti norāda, ka, iespējams, iestādes vadītāja acu krāsa nosaka Rīgas domes Īpašuma departamenta direktora Oļega Burova izvēli par labu kādas izglītības iestādes remonta uzsākšanai.
Departamenta direktors pēc personīgas tikšanās ar izglītības iestādes vadību izlemjot, kura Rīgas skola tiks remontēta un kura nē, uzsver Vienotības deputāti.
RD Vienotība deputāti norāda, ka iepriekšējo gadu kārtība, kad Izglītības, kultūras un sporta departaments izstrādāja remontdarbu pieteikumu plānu, ņemot vērā izglītības, kultūras un sporta attīstības tendences un nākotnes ieceres, tai skaitā optimizāciju, bērnudārza telpu ierīkošanu skolās un tamlīdzīgi, un to nosūtīja Īpašuma departamentam saskaņošanai un turpmākai realizēšanai Rīgas pašvaldības piešķirtā budžeta ietvaros, bija veiksmīga, pārredzama un plānota ilgtermiņā.
Savukārt pēdējo četru gadu laikā remontdarbus plāno vienīgi Īpašuma departaments, ne Izglītības, kultūras un sporta departamentam, ne Izglītības, kultūras un sporta komitejai neesot iespēju veikt izmaiņas O. Burova izstrādātajā plānā. Remontdarbu sakarā deputāti novērojuši pēdējo gadu tendenci, ka dažas skolas, piemēram, Rīgas Rīnūžu vidusskola, Rīgas 95. vidusskola, Rīgas Ostvalda vidusskola un citas esot iekļautas «īpašo» skolu sarakstā, tās O.Burova remontdarbu plānos iekļautas jau vairākus gadus pēc kārtas.