Referendumi ir paaugstinājuši politiskās prognozējamības risku Latvijā, kas nebūt neveicina ārvalstu investoru piesaisti, tāpēc politiķiem jāmeklē risinājumi.
Tādu viedokli īsi pirms referenduma neformālās sarunās izteica ne viena vien uzņēmuma augsta amatpersona. «Jebkura politiskā nestabilitāte vai tas ir referendums vai ārkārtas Saeimas vēlēšanas – zināmā mērā ietekmē investīcijas. Turklāt konkrēti ir zināms piemērs, ka viena no kredītreitingu aģentūrām nolēma nepaaugstināt Latvijas kredītreitingu tikai politiskās nestabilitātes dēļ,» tā uz DB jautājumu, vai referendums nav vairojis politisko nestabilitāti un atbaidījis investorus, Latvijas radio 4 radījumā «Darbojošās personas» atbildēja Ministru prezidents Valdis Dombrovskis.
Arī Ārvalstu investoru padomes Latvijā izpilddirektors Ģirts Greiškalns atzīst, ka Latvijā ir pieauguši politisku lēmumu izraisīti uzņēmējdarbības vides riski. «Gan potenciālie, gan esošie investori vēlas prognozējamu un stabilu uzņēmējdarbības vidi, savukārt tautas nobalsošana par iepriekšējās Saeimas atlaišanu, par valsts valodu, ir ārēji redzamākie apliecinājumi politiskās vides neprognozējamībai un iespējamai bīstamībai uzņēmumiem. Neredzamāki politiskie riski ietver sevī dažādas negaidītas un neprognozējamas likumu izmaiņas, kas var tieši vai netieši ietekmēt uzņēmumus,»zina teikt Ģ. Greiškalns. Gan viņa, gan arī premjera rīcībā gan neesot publisku datu par to, cik daudz potenciālie investori ir atlikuši lēmumu pieņemšanu par investīciju veikšanu Latvijā vai arī savu iecerēto projektu īstenošanu Latvijā tomēr pārcēluši uz Lietuvu vai Igauniju.