Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) šobrīd koncentrē spēkus cūku pārbaudei Latgalē, bet citos reģionos paļaujas uz veterinārārstu spējām noteikt mājas cūku saslimšanu ar cūku mēri, sarunā ar Latvijas Radio atzina PVD ģenerāldirektors Māris Balodis
Viņš norādīja, ka ir vairāki veidi, kā mājas cūkas Latvijā varēja inficēties ar klasisko cūku mēri, tomēr viennozīmīgi tas ir kontakts ar inficētu dzīvnieku, materiālu vai vielu.
Jāņem vērā, ka slimība nesen tika konstatēta Pleskavas apgabalā mājas cūkām. Savukārt Baltkrievija slimību nav apstiprinājuši, bet pie viņiem notiekot vakcinācija, sacīja PVD vadītājs Māris Balodis. «Ir tāda organizācija kā Pasaules dzīvnieku veselības birojs, un jebkurai valstij, kas ir šīs organizācijas dalībniece, kā Latvija, ir pienākums ziņot par šādām slimībām 24 stundu laikā. Jebkura pasaules valsts redz situāciju gan kaimiņvalstīs, gan citās pasaules valstīs,» skaidroja M. Balodis.
Latvijā cūkas netiek un arī turpmāk netiks vakcinētas pret šo slimību - efektīvākais veids ir inficētās cūkas iznīcināt, sacīja M. Balodis.
Db.lv jau vēstīja, ka saistībā ar konstatēto klasiskā cūku mēra izplatību PVD daļā Latgales noteicis karantīnu, taču, kā norāda dienesta ģenerāldirektors Māris Balodis, šajā zonā neatrodas industriālie audzētāji un eksportētāji, līdz ar to eksportu uz ES tas neietekmēs.
Tikmēr eksportam uz trešajām valstīm var nākties rēķināties ar ierobežojumiem. Proti, viss būs atkarīgs no trešo valstu prasībām un pieņemtajiem lēmumiem attiecībā uz veterinārajām prasībām.