Vecpiebalgas novada SIA "ApiMI" visvairāk lepojas ar propolisa un bišu vaska aplikācijām, ko izmantot siltumterapijā.
Šīs aplikācijas izgatavotas no "Oeko-Tex" sertificēta kokvilnas auduma un Piebalgā ievākta propolisa un bišu vaska, kas tiek iestrādāti starp šī auduma slāņiem. "Siltumterapijas apvienojumā ar fizioterapiju un medikamentiem ir pielietojamas vairāku atveseļošanās procesu veicināšanā: bronhu izsildīšanai, locītavu un muguras sāpju mazināšanai, saspringtu muskuļu atslābināšanai, kā arī gaisa uzlabošanai telpās. Mūsu aplikācijas ir unikāls produkts un jaunums ne tikai pie mums Latvijā, bet arī Eiropā. Tas ir ne vien daudzfunkcionāls un vairākkārt lietojams, bet arī piemērots dažādiem vecumiem, drošs un tīrs līdzeklis, kas nācis no dabas," biznesa portālam db.lv stāsta Madara Radziņa, SIA "ApiMI" līdzīpašniece.
Viņa skaidro, ka siltumterapija ietekmē ķermeņa zonas virsējo audus, uzlabojot asins cirkulāciju, savukārt uzņēmuma ražotās aplikācijas līdzinās parafīna siltumterapijai. "Mūsu ražojumi ir ērti lietojami, dabiskas izcelsmes un vairākkārt izmantojami," uzsver M. Radziņa.
Uzņēmuma produktu vidū ir dažādi produkti, tostarp roku krēms, lūpu balzāms, propolisa un vaska aplikācijas. "Pilnīgi visu darām pašas – es atbildu par ražošanu, produktiem un dokumentāciju, bet māsas Ievas Boginskas pārziņā vairāk ir pārdošana un uzņēmuma tēls. Mums abām ir inženiertehniskais maģistra grāds, kas ļauj izmantot studijās iegūtās zināšanas ar uzkrāto pieredzi no iepriekšējām darba vietām. Tomēr ar to vien nepietiek – visu laiku ir jāuzkrāj jaunas zināšanas un jāizglītojas. Uzņēmējdarbība prasa pārzināt visas jomas, ne tikai savu specialitāti," saka M. Radziņa.
No uzņēmuma produktiem pircēju iecienītākais ir roku krēms ar medu. "Klienti atgriežas un iegādājas šo preci atkārtoti, kas liecina, ka produkts strādā un veic savas funkcijas. Top produktiņš ziemā un vasarā ir propolisa ziede, kas lieliski palīdz cīņā ar iesnām, knišļu kodumiem, noņem apsārtumu un niezi. Ļoti iecienīts ir arī lūpu balzāms ar bišu vasku. Drīzumā pārdošanā būs arī lūpu balzāms ar aromātu un lūpu spīdums," atklāj M. Radziņa.
Ideja un pirmie eksperimenti sāka tapt 2018. gadā, bet SIA "ApiMI" dibināts 2019. gada augusta beigās. Uzņēmums pirmos soļus spēris pēc dalības Nodarbinātības valsts aģentūras biznesa plānu konkursā, iegūstot finansējumu ieceres realizēšanai. "Iegūtais finansējums deva iespēju iegādāties papildu iekārtas, izejvielas, aprīkojumu. Jaunajiem uzņēmējiem tā ir lieliska iespēja ātrāk attīstīties. Vēl viens palīgrīks ir Madonas biznesa inkubators, kas palīdz uzņēmumam īstenot izvirzītos mērķus gan finansiāli, gan ar mentoru palīdzību, gan vērtīgiem semināriem un apmācībām," stāsta M. Radziņa. Uzņēmums ir izmantojis arī Vecpiebalgas novada grantu jaunajiem uzņēmējiem.
Uzņēmuma nākotnes plāns ir paplašināt produkcijas klāstu, dot cilvēkiem jaunas darba vietas lauku teritorijā un apgūt ne tikai Latvijas tirgu, bet arī Eiropas. "Vēlamies ne tikai ražot dabīgo kosmētiku ar bišu produktiem, bet arī pārstrādāt tos ekstraktu veidā, ko tālāk jau var izmantot arī veselības veicināšanai un apiterapijā, kas ir pasaulē atzīta ārstēšanas metode ar bišu produktiem," norāda M. Radziņa.
"Esam pašā ceļa sākumā. Mums vēl ir, kur tiekties, attīstīties un augt. Ambīcijas ir lielas, bet laika un resursu ir tik, cik ir," teic M. Radziņa.
Madaras Radziņas un Ievas Boginskas tētis Aivars Radziņš ir biškopis un mamma ir ģimenes ārste – apiterapeite. Māsas jau no bērnības ir izzinājušas bišu dzīvi un palīdzējušas tētim iet pie bitēm. "Bišu radītie produkti ir augstvērtīgi, bagāti ar vitamīniem un minerālvielām, kā arī tiem piemīt dažādas īpašības, piemēram, antibakteriālas, pretiekaisuma, mitrinošas, reģenerācijas u.c. Vēlējāmies radīt jaunus produktus, saglabājot šīs vērtīgās īpašības. Tā mēs esam nonākušas līdz dabīgai kosmētikai, kur kā galvenās aktīvās vielas tiek izmantoti bišu produkti. Ideja par uzņēmumu radās Ievai. Viņa mani iedrošināja un vēl joprojām ar savu dzirksti par ideju spēj motivēt, iedrošina nepadoties un turpināt iesākto pat grūtākos brīžos," saka M. Radziņa.