Latgales nākotnes izaugsmes perspektīvas ir ļoti labas, jo reģiona ģeogrāfiskais novietojums Eiropas Savienības (ES) ārējā robežā dod vairākas priekšrocības tieši ekonomiskai attīstībai un uzņēmējdarbībai, uzskata Valsts prezidents Andris Bērziņš.
Latgale nav nomale bez jebkādām izredzēm kļūt par veiksmīgu reģionu ne tikai Latvijas, bet arī ES mērogā, tiekoties ar Latgales reģionu pārstāvošajiem 11. Saeimas deputātiem, norādīja prezidents.
Latgales reģiona pamatuzdevums patlaban ir spējīgu pašvaldību veidošana, lai novērstu administratīvo sadrumstalotību, norādīja A. Bērziņš. Tas ļautu veiksmīgāk uzturēt infrastruktūru, saglabāt lauku skolas, kā arī radīt darba vietas, veicinot uzņēmējdarbību savā administratīvajā teritorijā, viņš uzskata.
Runājot par hidroelektrostacijas būvniecības iespējām Latgalē, izmantojot Daugavas ūdens resursus, prezidents norādīja, ka «nevar būt runa par veco projektu» - šāds scenārijs nav «nedz apspriežams, nedz iespējams», viņš uzsvēra.
Sākotnēji hidroelektrostacijas būvniecības iespējas izvērtēšanas priekšlikums nācis no sarunas ar Ārvalstu Investoru padomi, ar kuru tiekoties no padomes puses izskanēja viedoklis, ka ūdens resursu izmantošanai Latvijā ir ļoti labas rezerves.
Hidroelektrostacijas būvniecības jautājums vienmēr ir bijis Daugavpils novada redzeslokā, norādīja Saeimas deputāts Jānis Lāčplēsis, piebilstot, ka konceptuāli tam būtu jāuzskata par visas Latgales ekonomiskās attīstības jautājumu.
Tāpat tika paustas bažas, ka Nacionālajā Attīstības plānā (NAP), kas tiek šobrīd izstrādāts, pietiekami nav ņemts vērā reģionālais aspekts.
Tikšanās ar A. Bērziņu notika pēc deputātu iniciatīvas, un sarunās par Latgales reģiona ekonomiskās attīstības perspektīvām, balstoties uz nesen izstrādāto un pieņemto Latgales attīstības programmu, kā arī valsts enerģētikas projektu attīstības plāniem piedalījās Inese Laizāne, Juris Viļums, Gunārs Igaunis un Jānis Lāčplēsis.
Runājot par Latgales problēmām, iepriekš ekonomikas ministrs Daniels Pavļuts norādīja, ka «mums ir tikpat lielas problēmas gan ziemeļu, gan dienvidu pierobežā, gan Vidzemes centrā. Latgales attīstības plāns ir pilotprojekts visai Latvijai».