Klāvs Bērziņš pēc 19 tabakas nozarē pavadītiem gadiem nolēmis mesties maizes biznesā, jau teju pusgadu viņš vada vienu no lielākajām ceptuvēm Baltijā
Klāvs Bērziņš pēdējos 15 gadus ir veltījis karjeras veidošanai ārvalstīs – dzīvojis piecās zemēs, ieņēmis 10 dažādus amatus, šajā laikā nomainot 13 dzīvesvietas. Ārzemēs viņa ģimenē ir dzimuši trīs bērni. Lēmums atgriezties sievas dzimtenē Lietuvā un izveidot tur pastāvīgu dzīvesvietu pieņemts, kad meita uzdevusi jautājumu – kur īsti ir mūsu mājas? Lai arī šobrīd, būdams uzņēmuma Fazer Bacery Baltic izpilddirektors, K. Bērziņš dzīvo Kauņā, lielu daļu darba laika viņš pavada Ogrē, uzraugot maizes ceptuves darbu, attīstot produktus un plānojot kompānijas nākotnes stratēģiju. Viņa pakļautībā ir 300 darbinieki Latvijā, 270 – Kauņā un 50 – Igaunijā. K. Bērziņš atzīst, ka lielākās problēmas pēc atgriešanās ir sagādājusi bērnu integrācija valsts skolās, kurās nav tam nepieciešamā atbalsta.
K. Bērziņš ir absolvējis Latvijas Universitāti un ieguvis bakalaura grādu uzņēmējdarbības vadībā. Savas darba gaitas jau studiju laikā viņš sācis Shell degvielas uzpildes stacijā Mūkusalas ielā, Rīgā, strādājot par kasieri-pārdevēju, kas tolaik ir bijusi visnotaļ prestiža darba vieta, jo tas bijis ārzemju kapitāla uzņēmums. Kad reiz benzīntankā iebraukusi kompānijas Phillip Morris International automašīna ar uzrakstu Marlboro, viņš nolēmis šajā uzņēmumā pieteikties darbā un veidot tajā starptautisku karjeru. K. Bērziņš šajā kompānijā karjeras ziņā ir audzis no pašas apakšas, ieņēmis dažādus amatus, piemēram, bijis tirdzniecības pārstāvis, uzņēmuma mārketinga un pārdošanas vadītājs. Karjeru Phillip Morris International viņš ir beidzis, būdams globālās pārdošanas stratēģijas direktors. «Sabiedrības acīs tabakas industrija ir demonizēta, jo tā pārdod produktus, kas var izraisīt cilvēku nāvi. Taču laikā, kad strādāju Phillip Morris International, pārliecinājos, ka šī kompānija neveicina to, lai cilvēki sāktu smēķēt. Visa komunikācija notika ar tiem, kuri jau ir izdarījuši savu izvēli. Tabakas ražotājs vienmēr ir bijis sociāli atbildīgs, piemēram, kopš 2000. gada sākuma tas ir investējis piecus miljardus dolāru, lai kopā ar zinātniekiem izstrādātu mazāk kaitīgus produktus,» klāsta K. Bērziņš, skaidrojot, kā darbs tabakas biznesā ir sakritis ar viņa vērtībām. Tā kā darbs šajā kompānijā viņam lika katrus divus vai trīs gadus mainīt dzīvesvietu, bet ģimenē auga trīs bērni, radusies nepieciešamība izveidot pastāvīgu dzīvesvietu, atgriežoties tuvāk draugiem un radiniekiem. «Kopā ar sievu nolēmām, ka atgriezīsimies Baltijā, pirksim zemi un celsim paši savu māju. Tā kā nevēlējos atbraukt tukšā vietā, strādāt kurā katrā uzņēmumā, piezvanīju personāla atlases kompānijai Amrop, kas mani iepriekš bija regulāri uzrunājusi, un uzreiz saņēmu uzaicinājumu piedalīties Fazer Bacery Baltic izpilddirektora atlases konkursā. Divas ceptuves, 620 cilvēki trijās Baltijas valstīs – tas man šķita pietiekami nopietns izaicinājums,» secina K. Bērziņš, kurš nekad iepriekš nav bijis tieši atbildīgs par ražošanas procesiem uzņēmumā. Viņš norāda, ka Baltijas valstīs ir atgriezies uz palikšanu.
«Gribu, lai ģimene beidzot iegūst mājas sajūtu. Fazer Bacery Baltic sāku strādāt uzreiz pēc atgriešanās, bez mazākā pārtraukuma, tā teikt, no kuģa uz balli,» teic K. Bērziņš.
Visu rakstu lasiet 24. aprīļa laikrakstā Dienas Bizness, vai meklējot tirdzniecības vietās.
Abonē (zvani 67063333) vai lasi laikrakstu Dienas Bizness elektroniski!