«To vēl parādīs laiks. Taču domāju, ka te runa nav par 180 miljoniem un diez vai arī 150 miljoniem latu. Šī summa būs mazāka. Lai vai kā mēs skatāmies uz mūsu ekonomikas rādītājiem pirmajā ceturksnī, otrajam ceturksnim ir jāienes zināmas korekcijas,» atbildot uz jautājumu par nākamā gada valsts budžeta konsolidācijas summu, biznesa žurnālam LD skaidro finanšu ministrs Andris Vilks.
«Arī dati par nodokļu iekasēšanu ienesīs savas korekcijas, un es domāju, ka šī summa būs maziņa,» viņš turpina.
Uz iebildi, ka ekonomikas pieauguma jomā pirmajā ceturksnī Latvijai starp Baltijas valstīm ir vājākais rādītājs, Vilks atbild: «Jā, mēs esam vājākie tās konsolidācijas dēļ, kāda mums ir bijusi. Mums ir lielākais kredītu slogs uz iedzīvotājiem, un ir veikta vislielākā konsolidācija. Arī milzīga PVN atmaksa šogad ir bijusi. Tas viss nevar neatstāt iespaidu uz ekonomikas rādītājiem. Jāpiebilst, ka gan iedzīvotāji, gan uzņēmumi joprojām svārstās saistībā ar saviem tēriņiem investīcijās. Mums ir atturīga attieksme pret patēriņu - tas varētu būt lielāks.»
Finanšu ministrs norāda, ka «gan iedzīvotājiem, gan uzņēmumiem aug depozīti». «Nauda tiek taupīta, netērējot to tur, kur varētu tērēt. Vienkārši cilvēkiem nav skaidrības ne par darbavietām, ne investīcijām, ne nodokļu līmeni, ne visu pārējo. Cilvēkos valda lielas aizdomas, un pirmā ceturkšņa rādītāji to arī parādīja. Uzskatu, ka arī tas ir saistīts ar valdības vilcināšanos pieņemt lēmumus laikus,» viņš stāsta.
Lūgts konkretizēt nākamā gada valsts budžeta konsolidācijas apjomu, Vilks saka: «Par 100 miljoniem latu lielāka tā būs.»
Visu interviju lasiet jaunākajā biznesa žurnālā LD.