Uzņēmēja Ināra Vilkaste, atsaucoties uz grāmatā «Zem likumīgā «jumta»» rakstīto, vēstulē Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas locekļiem sūdzas par iespējamajiem specdienestu konkrētu darbinieku sakariem ar kriminālnoziedzniekiem.
Vilkaste vēstulē nedaudz neprecīzi norāda komisijas nosaukumu, kā arī adresē to komisijas priekšsēdētājam «I. Latkovskim», lai gan komisijas priekšsēdētājs ir Ainars Latkovskis (V). Savukārt Ilmārs Latkovskis (VL-TB/LNNK) vada Saeimas Sabiedrības saliedētības komisiju.
Vēstules kopijas viņa nosūtījusi Valsts prezidentam Andrim Bērziņam, Ministru prezidentam Valdim Dombrovskim (V) un ģenerālprokuroram Ērikam Kalnmeieram.
Vilkaste uzsver, ka grāmatā minētie «fakti norāda uz Latvijas nacionālo interešu nopietnu apdraudējumu, uz demokrātiskas valsts pamatu sistemātisku graušanu». Specdienestu «darbinieki mūsu valstī ir izveidojuši sistēmu, kuras mērķis, no vienas puses, ir pasargāt konkrētas personu grupas - atsevišķu valsts drošības struktūru, iestāžu, partiju pārstāvjus - no likumā paredzētas atbildības un tiesiskajām sekām».
«No savas pieredzes varu apliecināt, ka viena no «spītnieku savaldīšanas» metodēm ir milzīga daudzuma kriminālprocesu un civilprocesu sākšana, iesaistot tajos konkrētu "nepaklausīgo" personu un daudzu gadu garumā pakļaujot to bezgalīgām operatīvajām darbībām, iejaucoties personīgajā dzīvē: noklausoties, pastāvīgi novērojot un izsekojot (tam visam izmantojot valsts resursus, uz nodokļu maksātāju rēķina). Tiek rupji pārkāptas cilvēka tiesības, sagrauta dzīve, iznīcināts bizness un atņemta ticība taisnīgumam,» akcentē Vilkaste, citējot vairākas «Zem likumīgā «jumta»» lasītās atziņas.
Viņa neapgalvo, ka viss grāmatā atrodamais ir nekritiski uztverams kā «absolūta patiesība», taču aicina likumdevēju veikt pārbaudi.
Vilkaste mudina noskaidrot, kuras ir tās konkrētās personas, kuras šo pretrunā ar Satversmi un vairākiem likumiem esošo sistēmu ir izveidojušas, uztur un aizstāv, kā arī viest skaidrību, vai grāmatā aprakstītajās shēmās ir iesaistītas arī mūsu valsts augstas amatpersonas. Tāpat viņa vēlas uzzināt, cik lieli ir materiālie un morālie zaudējumi, kuri šo shēmu dēļ jācieš konkrētām personām un sabiedrībai kopumā.
Viņa lūdz izskatīt iesniegumu pēc būtības un sniegt rakstisku atbildi likumā paredzētajā termiņā un kārtībā.
Jau vēstīts, ka Latvijā dzīvojošās uzņēmējas Vilkastes atbalstam izveidota Vīnē bāzēta komiteja «Justice for Inara» jeb «Taisnīgumu Inārai», kā arī interneta mājaslapa justiceforinara.eu.
Komiteju «Justice for Inara» vada bijušais Eiropas Padomes ģenerālsekretārs, austriešu politiķis Valters Švimmers.
Komiteja savā paziņojumā presei uzskaitījusi virkni, pēc tās domām, pret Vilkasti Latvijā vērstu nodarījumu - naudas izspiešanas mēģinājumi, ugunsgrēku izraisīšana, spridzināšana, meitas nolaupīšanas mēģinājums, slepkavības mēģinājums, ģimenes aizstāvības advokāta bezvēsts pazušana u.c. Tas viss esot bijis «tikai sākums aizdomīgai, necaurskatāmai izmeklēšanai, simtiem civiltiesisko un kriminālprocesu, kā arī Vilkastes un viņas ģimenes publiskai apmelošanai».
Kā ziņots, Rīgas apgabaltiesa Vilkasti atzina par vainīgu kukuļdošanā tā dēvētajā Rīgas domes amatpersonu lietā un nolēma piemērot viņai naudas sodu 200 minimālo mēnešalgu jeb 40 000 latu apmērā. Viņa apsūdzību neatzīst un spriedumu pārsūdzējusi.
Savukārt Vilkastes vīrs - ilggadējais Valsts ieņēmumu dienesta darbinieks, patlaban atstādinātais Finanšu ministrijas ierēdnis Vladimirs Vaškevičs - apsūdzēts par kukuļdošanu un nepatiesu ziņu norādīšanu valsts amatpersonas deklarācijā. Arī viņš visas apsūdzības noliedz, un šajās lietās joprojām turpinās tiesvedība.