Izskanējis priekšlikums palielināt vecuma slieksni, no kura persona drīkstētu iegādāties alkoholiskos dzērienus - 21 gads. Uzreiz jāteic, ka gadījumā, ja šāda norma tiks ieviesta, tas būs jauns veids, kā valstij gūt ienākumus no soda naudām.
Jaunietis, kas ir sasniedzis 18 gadu vecumu, jau ir pietiekami nobriedis, lai varētu pats pieņemt lēmumus, turklāt šeit būtu vairāk jāstrādā ar bērnu vecākiem, lai panāktu, ka alkoholu nevarētu iegādāties tie, kam nav pat 18 gadu. Pašreiz ir izveidota sistēma, ka gadījumā, ja tiek pieķerts, ka nepilngadīga persona iegādājas alkoholu, sodīta tiek gan pārdevēja, gan arī uzņēmums, kurā attiecīgais pārkāpums ir noticis. Turklāt pašvaldību policijas un Ekonomikas policijas darbinieki, lai mēģinātu pieķert tirgotājus - likumpārkāpējus, vienojas ar 17,5 gadus veciem jauniešiem, ka viņi dosies uz veikalu un prasīs, lai viņiem pārdod alkoholu. Nereti pārdevēji tā «iekrīt» divu iemeslu dēļ.
Pirmkārt, parasti pārdevēji paskatās attiecīgā jaunieša personu apliecinošajā dokumentā dzimšanas gadu, bet ne datumu. Otrkārt, vizuāli ir ļoti grūti atšķirt, kad jaunietim ir 17,5, bet kad - 18 gadu. Palielinot šo vecuma slieksni līdz 21 gadam, sodu būs vēl vairāk, jo atšķirt 20 un 21 gadu vecas personas ir salīdzinoši vēl grūtāk.
Savukārt, ja sāktu sodīt vecākus par to, ka viņu atvases mēģina pirkt alkoholu, tas varētu situāciju uzlabot, jo cilvēki, vienreiz samaksājuši šādu sodu, vairāk pievērstos savu bērnu audzināšanai. Šajā kontekstā jāmin vēl kāds būtisks aspekts. Lauku rajonos pēdējā laikā ir manāmi pieaudzis cukura noiets mazumtirdzniecībā. Nedomāju gan, ka cilvēki laukos masveidā būtu sākuši vārīt ievārījumus, drīzāk šeit ir runa par pašdarinātā alkohola brūvēšanu.
Un te jau nav iespējams pateikt, kāds ir to cilvēku vecums, kas ir pievērsušies šādai nodarbei.