Pastāv vairāki mīti saistībā ar bezkontakta maksājumu karšu drošību, kampaņas Piik un gatavs atklāšanā sacīja Hansab Grupas Karšu maksājumu risinājumu vadītājs Alars Ālumā.
Kaut arī pieaug bezkontakta karšu izmantošanas popularitāte, cilvēki aizvien izsaka bažas par savu karšu drošību, kas kavē straujāku maksājumu izaugsmi, viņš uzsvēra, piebilstot, ka pastāv vairāki mīti, kas nav taisnība.
Mīts nr.1: Zaglis var iztērēt visu manu naudu uz konta
Eksperts uzsver, ka tā nav taisnība, jo kartei limits norēķiniem bez PIN koda ir 25 eiro, turklāt arī ik pēc laika tiek prasīts PIN kods arī mazākiem maksājumiem. Tāpat tirgotājam nav pieejama uzreiz visa nauda, tā sākotnēji tiek rezervēta. Ja tomēr notikusi zādzība, jādodas uz banku un banka naudu atmaksās.
Mīts nr.2: Hakeris var nolasīt manu karti no attāluma.
Eksperts skaidro, ka NFC karti var nolasīt tikai no 4 cm attāluma.
Mīts nr.3: Zaglis var nolasīt manu karti no tuvuma un nozagt manu naudu.
Šis ir teorētiski iespējams, atzīst A. Ālumā, taču zaglim jāatrodas ļoti tuvu - 4 cm attālumā. Turklāt terminālim ir maksājumu apjoma griesti, un tikai apstiprināts karšu terminālis apstiprina transakciju. Vēl papildu drošība ir fakts, ka tirgotājs nesaņem naudu uzreiz, un banka saprotot, ka tirgotājs krāpjas, atdod naudu atpakaļ klientiem.
Mīts nr.4: Hakeris var klonēt karti un veikt maksājumus.
Bezkontakta kartei ir procesors un terminālis pārbauda kartes autentifikāciju. Visi maksājumi ir aprīkoti ar kriptogrammu.
Mīts nr.5: Hakeris var nolasīt manu karti un iepirkties internetā.
Hakerim nav pietiekamas informācijas, jo vajag karšu lietotāja vārdu un CVV2. Tāpat lai veiktu pirkumus, nepieciešams 3D drošība. Kredītkaršu kompānijas ir nodrošinājušās.
Mīts nr.6: Hakeris var nozagt manu identitāti.
Veicot maksājumu, netiek sniegta informācija par klientu un viņa adresi.