Globālajai atlabšanai labvēlīgi ietekmējot eksportu un kompānijām vairāk investējot, Vācijas ekonomika šā gada otrajā ceturksnī augusi ātrākajā tempā kopš valsts atkalapvienošanās pirms divdesmit gadiem, vēsta Bloomberg.
Iekšzemes kopprodukts (IKP) pieaudzis par 2,2%, salīdzinot ar pirmo ceturksni, kad tas auga par 0,5%, liecina Federālā statistikas biroja dati. Tas ir ātrākais pieaugums kopš sākts apkopot datus par apvienoto Vāciju 1991.gadā.
Bloomberg News aptaujātie ekonomisti bija prognozējuši, ka ekonomika otrajā ceturksnī varētu augt par 1,3%.
Kā norāda Bloomberg, Eiropas lielākā ekonomika galvenokārt gūst labumu no globālā pieprasījuma atjaunošanās. Taču, tā kā valdības 16 valstu eirozonā ierobežo izdevumus, lai iegrožotu pieaugošos budžeta deficītus, pastāv risks, ka valsts izaugsme tuvākajos mēnešos varētu sabremzēties.
Frankfurtes Commerzbank AG galvenais ekonomists Joergs Krāmers (Joerg Kraemer) uzskata, ka Vācijas ekonomika pirmskrīzes līmeni sasniegs daudz ātrāk nekā domāts - ap 2011.gada beigām. «Izaugsme palēnināsies gada otrajā pusē, bet tas ir normāli pēc tāda fenomenāla uzplaukuma,» viņš sacījis.
Gada griezumā Vācijas ekonomika otrajā ceturksnī augusi par aptuveni 9%, sacījis Frankfurtes Dekabank ekonomists Andreas Šeurle (Andreas Scheuerle).
«Supermens šogad ir melnā, sarkanā un zelta krāsā, Vācijas nacionālajās krāsās,» norādījis Briseles ING Group ekonomists Karstens Brzeskis (Carsten Brzeski), piebilstot: «Bet kādā posmā viņš atkal kļūs par Klārku Kentu. Ekonomika nevar turpināt augt tik strauji.»
Bloomberg arī raksta, ka Vācijas sniegums izgaismo izaugsmes atšķirības, kas vērojamas eiro reģionā. Piemēram, Francijas ekonomika šajā periodā augusi par 0,6%, Itālijas - par 0,4%, bet Grieķija pat piedzīvojusi IKP kritumu par 1,5%.