SEB grupa šogad pirmajā ceturksnī Latvijā guvusi peļņu 15,8 miljonu eiro apmērā, kas ir par apmēram 7% vairāk nekā 2021.gada attiecīgajā periodā, informē bankā.
Uzkrājumi paredzamiem kredītzaudējumiem šogad pirmajā ceturksnī samazināti 0,3 miljonu eiro apmērā.
SEB grupas Latvijā ieņēmumi 2022.gada pirmajos trijos mēnešos veidoja 28,2 miljonus eiro, kas ir par 10% vairāk nekā pērn attiecīgajā periodā, kamēr grupas izmaksas veidoja 12,1 miljonu eiro, kas ir pieaugums par 2% salīdzinājumā ar 2021.gada pirmo ceturksni. Tādējādi SEB grupas peļņa pirms uzkrājumiem šogad pirmajos trijos mēnešos bija 16,1 miljons eiro, kas ir par 15% vairāk nekā pirms gada.
Gada sākumā tika izveidota vienota apdrošināšanas un ilgtermiņa uzkrājumu grupa Baltijā, tādējādi "SEB Life and Pension Baltic" kļuva par vienīgo AS "SEB atklātais pensiju fonds" un ieguldījumu pārvaldes sabiedrības "SEB Investment Management" kapitāldaļu turētāju, pārņemot kapitāldaļas no iepriekšējā akcionāra "SEB bankas". Iekļaujot ietekmi no SEB grupas meitasuzņēmumu pārdošanas reorganizācijas rezultātā, SEB grupas Latvijā kopējie ieņēmumi 2022.gada pirmajos trijos mēnešos veidoja 42,2 miljonus eiro, bet pamatdarbības peļņa pēc nodokļu nomaksas un uzkrājumiem - 29,8 miljonus eiro.
Noguldījumos "SEB banka" 2022.gada 31.martā bija piesaistījusi četrus miljardus eiro, kas ir par 7% vairāk nekā 2021.gada marta beigās, savukārt kopējais kredītportfelis samazinājies par 1,8% un šogad marta beigās bija trīs miljardi eiro.
Savukārt grupas aktīvu apmērs šogad marta beigās bija 4,6 miljardi eiro.
Šī gada trijos mēnešos SEB bankas piešķirtais kredīta apjoms iedzīvotājiem mājokļu iegādei vai remontam ir palielinājies par 14% pret to pašu periodu pērn, sasniedzot 48 miljonus eiro. Arī mazo un vidējo uzņēmumu (MVU) kreditēšanā pieaudzis pieprasījums pēc apgrozāmā kapitāla un finansējuma ES līdzfinansētiem projektiem - pirmajā ceturksnī MVU piešķirtais finansējums sasniedza 47 miljonus eiro, uzrādot pieaugumu par 4%.
Kopējais no jauna piešķirtais finansējuma apjoms audzis par 6%
Kopumā SEB grupa Latvijā šī gada trijos mēnešos piešķīrusi finansējumu 195 miljonus eiro, kas salīdzinājumā ar 2021. gada pirmo ceturksni, ir par 6% vairāk. Lielākais apjoms 89 miljoni eiro piešķirts lielajiem uzņēmumiem un 47 miljoni eiro – maziem un vidējiem uzņēmumiem. Privātpersonām piešķirti 58 miljoni eiro, no tiem 2,4 miljoni vairāk nekā 20 zaļā mājokļa kreditēšanai, kas ir jauns piedāvājums iedzīvotājiem, kuri izvēlas mājokli ar augstu energoefektivitātes klasi.
Kopējais kredītportfelis 2022. gada pirmajā ceturksnī saglabājies stabils 3 miljardi eiro. Kopējais noguldījumu apjoms kopš gada sākuma palielinājies par 0.5% un veido 4 miljardus eiro.
Komentējot šī gada pirmā ceturkšņa rezultātus, SEB bankas valdes priekšsēdētāja Ieva Tetere stāsta: "“Gads iesākās ar cerībām uz situācijas normalizāciju un ekonomikas atgūšanos, par ko liecināja mazumtirdzniecības un eksporta pieaugums gada sākumā. Februāra beigās Krievija uzsāka karu Ukrainā, radot jaunus ģeopolitiskos satricinājumus, kuru rezultātā turpināja pieaugt enerģijas cenas un strauji augusi kopējā inflācija, kas noteikti ietekmēs iedzīvotāju pirktspēju".
Kopš februāra beigām bankas darba kārtībā ienākusi vēl viena aktualitāte, kas pieprasa straujas izmaiņas bankas darbībā. Pirmajā ceturksnī pieņemti vairāki lēmumi, kā rezultātā SEB banka nodrošina ukraiņiem, kas spiesti pamest savu valsti, kontu atvēršanu, iespēju kļūt par SEB bankas klientiem, nepiemērojot sadarbības izvērtēšanas komisijas maksu un nodrošinot bezmaksas bankas ikdienas pamatpakalpojumus.
Tāpat, ņemot vērā sarežģīto biznesa vidi un pieaugošo sankciju apjomu, kas vērstas pret Krieviju un Baltkrieviju, SEB bankas Baltijas valstīs lēma ar 1. jūniju pārtraukt maksājumu nodrošināšanu uz un no Krievijas un Baltkrievijas ar atsevišķiem izņēmumiem maksājumiem humāniem mērķiem, piemēram, pensijām, kā arī valstiski svarīgiem maksājumiem.