Kādreiz populārais zīmols ceļu uz zaudētās spozmes atgūšanu sāk ar vidējās klases tālruni Nokia 6
Par gadsimta sākumā Latvijā ārkārtīgi iecienītajiem Nokia telefoniem dažs labs lietotājs joprojām runā kā par pirmo mīlestību – ar siltām, pat jūsmīgām atmiņām. Taču, ko nesīs tikšanās ar «nokiju» pēc ilgu gadu neredzēšanās, kuru laikā tā pabijusi laulībā ar Microsoft, bet tagad nonākusi Ķīnas uzņēmuma HMD paspārnē un atjaunojusi sākotnējo nosaukumu, taču vairs īsti nav Somijas eksportprece?
Pirmais atjaunotā zīmola modelis Nokia 6 tika prezentēts gada sākumā un vasarā kopā ar Nokia 3 un Nokia 5 nonāca arī mūsu tirgū, kur piesaistīja uzmanību ar salīdzinoši zemu cenu. Un, protams, atklāsmi, ka ierasto Symbian vai Windows operētājsistēmu aizstājis savulaik somu noraidītais Android. Lūkosim uzzināt, ar ko vēl dārgākais no visiem trim ir ievērības cienīgs.
Dizains
Mārketinga materiālos ražotājs aizgūtnēm slavina Nokia 6 līdz sīkākajai niansei noslīpēto viengabala metāla korpusu. Taču paņemot tālruni plaukstā, īsta sajūsma nerodas. Salīdzinājumā ar šodien dominējošiem patiešām gludajiem tālruņiem Nokia 6 šķiet robusts, ar asām kantēm, kas griežas ādā. Ir sajūta, ka šis tālrunis kaut kā īsti labi neieguļas rokā un ir pārāk plats, lai gan milimetru izteiksmē tas ir par diviem šaurāks nekā iPhone 7 Plus. Dizainam par labu nenāk arī aizmugurējai kamerai un zibspuldzei atvēlētais izvirzījums. To ieskaujošā kantainā apmale mēdz aizķerties aiz kabatas malas un droši ar prognozēt, ka tur ar laiku sakrāsies netīrumi.
Paša alumīnija apdare ir gluda un patīkama, vienīgi, šķiet, ka aizmugurējais vāks nosedzamajam laukumam ir par plānu, un pašā vidū ielokās. Ekrānu ieskaujošās apmales gan ir biezas un pamatīgas. Ir pamats cerēt, ka tās kādu reizi varētu kritienā izglābt ekrānu. Diemžēl 7,9 mm biezajā tālrunī rasta vieta tikai vienam skaļrunim, un tas pats atrodas apakšā, vietā, ko horizontālā stāvoklī visbiežāk aizsedz lietotāja roka. Svara ziņā Nokia 6 ir ļoti līdzīgs sāncenšiem – 169 g.
Veiktspēja
Nokia 6 aprīkota ar vidējai klasei atbilstošu Qualcom Snapdragon astoņu kodolu 1,4GHz procesoru, 3GB operatīvo atmiņu un 32GB iebūvēto informācijas krātuvi, ko var papildināt ar 128GB microSD karti. Telefons nav ne tuvu no ātrākajiem. Ja ikdienā pierasts darboties ar kādu no konkurentu flagmaņiem, Nokia 6 būs pārbaudījums pacietībai. Tā atbloķējas lēnāk, kameras atvēršana paņem vismaz dažas sekundes, bet uz apjomīgākām autosacīkšu spēlēm nākas gaidīt vairāk nekā minūti. Nesteidzīgākiem lietotājiem par veiktspēju gan nevajadzēs sūdzēties, jo kopumā tālrunis ar uzdevumiem galā tiek.
Papētot lietotāja saskarni, var secināt, ka Nokia 6 ir visnotaļ «plika». Tajā ir Android 7.1 Nougat operētājsistēma, kuru ražotājs nav papildinājis ar savu pienesumu, kā to mēdz darīt citi ražotāji. Līdz ar to ir pamats cerēt uz ātriem atjauninājumiem. Tomēr zināmas atšķirības ir. Piemēram, uz zvanu jāatbild, velkot klausules ikonu uz augšu, nevis sāniem.
Ekrāns
Pirmā lieta, kas «iekrīt acīs», paraugoties uz Nokia 6 ekrānu, ir platās apmales. Bezmalu ekrānu laikmetā jau bija piemirsies, kā tas ir, kad displeju no visām pusēm apskauj biezs melns tukšums. Ja pieskaita arī prāvās alumīnija līstes, nelietderīgi izmantotais laukums ir iespaidīgs. Uz Nokia 6 fona Samsung Galaxy S8+ izskatās pagalam slaids.
Pašam 5,5 collu IPS LCD tehnoloģijas Full HD izšķirtspējas displejam nav ne vainas. Tam pat piemīt ļoti patīkams krāsu atainojums. Tas ir mērens, diezgan naturāls, gluži kā Latvijas daba, bez citiem tālruņiem raksturīgā pārspīlētā košuma. Tiesa, ekrāns nav diez ko spilgts, augusta saulainajās dienās bija jāmeklē ēnu, lai tajā kaut ko saskatītu. Ekrāna apakšdaļā iestrādāta Mājas poga, kura vienlaikus pilda pirkstu nospiedumu lasītāja funkciju. Sataustīt to nav viegli un pustumsā arī saskatīt uz melnā fona ir pagrūti. Tas mazliet traucē sensora darbam. Lai lasītājs nostrādātu ar pirmo reizi, pirkstu uz tā jānovieto diezgan precīzi. Ja tas neizdodas, ierīce saimnieku neatpazīs. Jāpiebilst, ka sensors darbojas vien teju ideālos apstākļos. Ja āda ir kaut nedaudz mitra, tas nospiedumus neatpazīst.
Viena neizprotama dīvainība ir ārkārtas zvana ikonas izvietošana uz ekrānsaudzētāja. Pat ja tālrunis ir nobloķēts, nejauši kabatā pieskaroties šai ikonai, tiek aktivizēta ciparnīca un var dzirdēt, kā kabatā bez jebkādas vajadzības spiežas cipari ārkārtas zvanam.
Fotokamera
Savulaik Nokia uzstādīja jaunu standartu tālruņu kameru lauciņā ar 41 megapikseļa PureView. Jaunais tālrunis šajā ziņā ir krietni pieticīgāks. Tam ir 16 megapikseļu aizmugurējā un 8 megapikseļu priekšējā kamera, kas ar neko īpašu nepārsteidz. Par ievērības cienīgu lietu varam uzskatīt vien HDR.
Ar lielāko kameru pat dienā uzņemtās fotogrāfijas ir diezgan bālas un graudainas, bet no tumsā fotografētajām tikai retā ir izmantojama publiskai izrādīšanai. Arī zibspuldze nav diez ko gaiša.
Iespējams, lielākā vilšanās ir par fotokameras vadību. Kameras lietotnē var tikai izvēlēties fotografēt vai filmēt, ar kuru kameru, ieslēgt zibspuldzi un aktivizēt HDR. Visu pārējo var paveikt atsevišķā izvēlnē, kas izskatās gluži kā galvenais tālruņa iestatījumu logs – funkciju saraksts uz balta fona.
Akumulators
Tā kā tālrunis nav pārlieku jaudīgs, 3000 miliampērstundu akumulators ir diezgan laba izvēle. Ar vienu uzlādi tas darbojas pat pusotru dienu, taču uzlāde caur vecā parauga micro USB pieslēgvietu ilgst vairāk nekā trīs stundas. Šajā laikā tālrunis rāda, cik minūtes atlikušas līdz pilnai uzlādei, bet nerāda akumulatora statusu. Arī ikdienā lietojot, nav iespējams uzstādīt, lai atlikušais enerģijas daudzums darbvirsmā tiktu attēlots procentos. To var aplūkot vien novelkot no augšas īsceļu aizkaru. Nepierasti arī tas, ka tālrunim var aktivizēt tikai vienu enerģijas taupīšanas režīmu.
Gala vērtējums
Ņemot vērā, ka Nokia 6 ir vidējās klases tālrunis, tas ir nokomplektēts gana cienījami – labs ekrāns, ietilpīgs akumulators un «uz papīra» arī labas kameras. Pat vizuāli tas izskatās diezgan respektabli. Tomēr izmēģināšanas laikā neatstāja sajūta, ka rokās ir morāli novecojusi ierīce, kurā sakombinētas neizmantotās detaļas no dažus gadus seniem modeļiem. Telefons ne ar ko īsti nepārsteidz, taču izskatās gana uzticams, lai lietotājs ilgtermiņā būtu apmierināts ar pirkumu.
Nokia 6
Plusi
+ Stingrs alumīnija korpuss
+ Kvalitatīvs ekrāns
+ Salīdzinoši izturīgs akumulators
Mīnusi
- Varētu vēlēties labāku fotokameru
- Gausi atver lietotnes
- Neveiksmīgs skaļruņa novietojums
Cena ap 260 eiro
Sadarbībā ar Lattelecom
#2/4
Samsung Galaxy J7 (2017)
Šā gada Samsung budžeta klases tālrunim ir 5,5 collu IPS tehnoloģijas Full HD ekrāns, 8 kodolu procesors un papildināma 16GB iebūvētā atmiņa. Abām fotokamerām ir 13 MP attēla sensors, ierīci baro 3600mAh akumulators un datus sargā pirkstu nospiedumu lasītājs. Ierīce sver 181 gramu un maksā ap 360 eiro.
Meklē Lattelecom veikalos
#3/4
Huawei P10 Lite
Ķīnas uzņēmuma šā gada flagmaņa vieglā versija apveltīta 5,1 collas Full HD ekrānu, 8 kodolu procesoru, papildināmu 32GB iebūvēto atmiņu, 12 un 8 Mpix fotokamerām, kā arī pirkstu nospiedumu lasītāju. Svars 146 grami, cena – ap 325 eiro.
Meklē Lattelecom veikalos un www.lattelecomveikals.lv
#4/4
Asus ZenFone 3
Vidējās klases Asus tālrunim ir 5,5 collu Full HD displejs, 8 kodolu procesors, 32GB iebūvētā atmiņa, 13 un 8 Mpix fotokameras, 3000 mAh akumulators un pirkstu nospiedumu lasītājs. Svars – 150 grami, cena ap 290 eiro.
Meklē Lattelecom veikalos un www.lattelecomveikals.lv