Ikdienā mēs sastopamies ar dažādiem kārdinājumiem – atlikt kāda darba darīšanu uz rītdienu, apēst lieku kūkas gabalu (kaut arī vēlamies veselīgāku ķermeni) utt. Patiesībā mūsu ķermenī mājo spēks, kas palīdz gan atteikties no visa, kas nav derīgs, gan saņemties un paveikt teju neiespējamo – celties piecos no rīta, iet aukstā dušā, uzsākt meditēt un nomierināt savu prātu.
Ja uz gribasspēku skatāmies caur muskuļa analoģiju, tad zinām - jo vairāk trenē un noslogo savu muskulatūru, jo spēcīgāks un izturīgāks paliec. Galvenie jautājumi ir divi – kā pareizi trenēt šo «gribasspēka» muskuli un kurš no treniņu veidiem ir man piemērotākais, biznesa portālam db.lv stāsta Ivars Juškēvics, «Training Lab» biznesa personības izaugsmes treneris.
Viņš par šo tematu runās DB HUB organizētajā seminārā: Slepenais ierocis, kā izveidot jaunus ieradumus - gribasSpēks
Stenforda universitātes ph.d Kellija Makgonigala (Kelly McGonigal) uzskata, ka ir trīs dažādu veidu gribasspēki, kurus var nosaukt šādi: «Es nedarīšu» gribasspēks, «Es gribu» gribasspēks, «Es varu un darīšu» gribasspēks.
«Es nedarīšu» gribasspēku mēs jau pazīstam – to mēs izmantojam, lai atteiktos no kārtējā cepuma, cigaretes vai burgera pa ceļam uz mājām.
«Es varu» gribasspēku varam izmantot, kad jāsasniedz kāds mērķis, kas ir svarīgs un atrodas ārpus komforta zonas, piemēram, skrējiens vakarā, kad ļoti gribas atpūsties un paskatīties TV. Ar šī muskuļa palīdzību mēs varam atteikties no tūlītējas baudas lielāka un svarīgāka mērķa vārdā.
Visbeidzot - «es gribu» muskulis ļauj atcerēties ilgtermiņa mērķus un palīdz tos nostādīt pirmajā vietā situācijās, kad – tāpat kā ar «es varu» muskuli – jāatsakās no tūlītējās baudas. No visiem trim «es gribu» muskulis ir visspēcīgākais. Šādos gadījumos palīdz skaidri un precīzi formulēts mērķis, kā arī ļoti skaidrs – kāpēc man to vajag.
Par spīti mūsu dažādiem gribasspēka «muskuļiem», mēs nezin kādēļ aizmirstam vakardienas apsolījumu atturēties no saldumiem, nepamanām, ka kārtējo reizi svarīga darba vietā izvēlamies sakārtot istabu. Izrādās, gribasspēka muskuļa treniņu var uzsākt, tikai pamanot un trenējot savu uzmanības fokusu – apzināti pētīt un analizēt savas ikdienas reakcijas un pamanīt prāta darbības, kas mūs neved savu mērķu virzienā.
Vēl viena nianse, kas ir ļoti svarīga – gribasspēka «muskulis» ar laiku var nogurt un to ļoti ietekmē stress. Tādēļ, lai uzlādētu gribasspēka enerģijas stabiņu, mums ir jāparūpējas par sevi un savu fizioloģiju: veselīgs ēdiens, prāta nomierināšana, regulāras fiziskas aktivitātes, laika pavadīšana kopā ar kādu, kuram ir stiprs gribasspēks – tās ir tikai dažas no metodēm, kā attīstīt savu gribasspēku.
Ja Tev interesē šī tēma un vēlies uzzināt vairāk, piesakies DB HUB organizētajā seminārā: Slepenais ierocis, kā izveidot jaunus ieradumus - gribasSpēks
Lai pieteiktos, klikšķini šeit.