Ja valstī būtu precīzāk izstrādāts likums Par Valsts prezidenta darbības nodrošināšanu, tad Valsts kontrolei būtu atskaites punkts precīzai Prezidenta kancelejas tēriņu kontrolei, intervijā Latvijas Avīzei atzīst valsts kontroliere Ingūna Sudraba.
Valsts prezidenta kanceleju mēs revidējām katru gadu, un es redzēju visus izdevumus, arī to, cik daudz naudas tērēts mielastiem, frizieriem, cik bieži pirkti mobilie tālruņi, grilpannas un citas lietas. Bet, lai pateiktu, ka tā ir izšķērdība, ka jāēd lētāk, ka Valsts prezidentam tik bieži nav jāizmanto friziera pakalpojumi, jo tie ir pārāk dārgi, ka tik bieži nav jāšuj jauni tērpi un nav jāietur maltītes Vincentā, ir jāzina, pret ko šos izdevumus salīdzināt,» norāda I. Sudraba.
«Es redzēju Vairas Vīķes-Freibergas dzīvesveidu, un man nebija šaubu, ka prezidentes uzturēšana ir ļoti dārga. Bet vai valsts kontrolierim ir tiesības pateikt, ka tā ir par dārgu? Es nešaubos, ka to tūlīt uzskatītu par prezidenta tēla un labās reputācijas graušanu. Cita lieta – ja valstī būtu daudz precīzāk izstrādāts likums Par Valsts prezidenta darbības nodrošināšanu. Patlaban šis likums ir ļoti vispārīgs, tāpēc ir pārstrādājams. Tieši Valsts prezidenta kancelejai vajadzētu būt ieinteresētai radīt tādu likumu, kur būtu ļoti precīzi noteikts, kas pienākas prezidentam un kas – viņa dzīvesbiedrei. Tas būtu atskaites punkts precīzai tēriņu kontrolei, un Valsts kontrolei būtu dokuments, pēc kura vadīties, lai varētu pamatoti pārmest valsts naudas izšķērdēšanu,» uzskata valsts kontroliere.
Revidenti gan ne reizi vien esot norādījuši Valsts prezidenta kancelejai, ko tolaik vadīja Mārtiņš Bondars, ka pirms valsts un darba vizītēm ir jāizstrādā izdevumu tāme, lai var saprātīgi plānot tēriņus. Bet revidentu norādījumi neesot ņemti vērā un izdevumi nav plānoti. Tikai 2008. gadā prezidenta kanceleja izstrādāja kārtību, kādā atlīdzināmi ar komandējumiem un darba braucieniem saistītie izdevumi Rīgas pilī. Regulāri informēta arī Saeimas Publisko izdevumu un revīzijas komisija. Komisijas priekšsēdētājs Andris Bērziņš (ZZS) Latvijas Avīzei sacījis, ka Rīgas pils gada griezumā no amatpersonu puses ne reizi neesot vētīta. Komisijas priekšsēdētājs bija visai skeptisks arī par Valsts prezidenta darbības nodrošināšanas likuma uzlabošanu. Viņaprāt, šis jautājums aktualizēšoties īsi pirms pašreizējā prezidenta termiņa beigām 2011. gada jūlijā.