Medicīnas izglītības iestāžu dāsno finansējumu nevar pamatot ar nākotnes pieprasījumu darba tirgū.
Medicīnas universitātes un koledžas ir vienas no valsts dāsnāk finansētajām augstākās izglītības mācību iestādēm. Tā, veidojot augstskolu un koledžu TOP, DB secināja, ka sarindojot koledžas pēc piešķirtā finansējuma, pirmajā sešniekā ir četras medicīnas koledžas: LU P.Stradiņa Medicīnas koledža, RSU Sarkanā Krusta medicīnas koledža, LU Rīgas Medicīnas koledža un Rīgas 1. Medicīnas koledža.
Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) padotībā ir 11 koledžas un no tām 4 ir medicīnas koledžas. Finansējums medicīnas koledžām veido ap 60% no visa IZM padotībā esošajām koledžām paredzētā finansējuma. Savukārt Rīgas Stradiņa universitāte ir trešā dāsnāk finansētā augstskola valstī, turklāt tās kopējais finansējums (52% no tā veido valsts līdzfinansējums) 2009. gadā palicis iepriekšējā gada apmērā, bet citas universitātes tāpat kā visa Latvijas uzņēmējdarbība kopumā saskārās ar ievērojamu apjomu kritumu.
Iepriekšējos gados priviliģēto medicīnas izglītības stāvokli varēja pamatot ar nespēju nokomplektēt medicīnas personālu veselības aprūpes iestādēs. Līdz 2008. gada beigām brīvo darba vietu skaits nozarē tiešām bija lielāks nekā kopumā valstī, tomēr kopš 2009. gada tas sakrīt ar valsts kopējām tendencēm, brīvo darba vietu skaits svārstās no 0,2 līdz 0,4%. Ekonomikas ministrijas prognozes liecina, ka 2015. gadā medicīnas darbinieku pārprodukcija sasniegs apmēram 20-30%.