Bišu un citu kukaiņu iedvesmoti, zinātnieki ir pavadījuši gadus, meklējot veidus, kā radīt lidojošus robotus. Galvenais izaicinājums - lidošana patērē daudz enerģijas.
Tehnoloģijām attīstoties un robotiem pilnveidojoties, ir sagaidāms, ka tie tiks nodarbināti gan gaisa kvalitātes noteikšanā, gan cietušo meklēšanā vai pat ieņems vietu blakus darba bitēm.
Lidojošo robotu spārniem ir jāpaļaujas uz baterijām, kuras līdz šim nebija izdevies radīt pietiekami efektīvas un vieglas. Taču Hārvarda universitātes zinātnieki beidzot radījuši robotu, kas ir spējīgs lidot pa īstam bez piespiedu nepieciešamības nosēsties. Jaunais modelis, kas nodēvēts par RoboBee X-Wing, sastāv no četriem smalkiem oglekļa šķiedras un poliestera spārniem un vēl smalkākām fotoelementu šūnām. Lai mazais robots varētu pacelties gaisā, tiek izmantota saules enerģija. Rezultātā robota - bites spārni rada tādas pašas kustības kā kukaiņu muskuļi lidojot.
Pateicoties jaunākajām inženierijas iespējām, mazais robots sver tikpat, cik ceturtā daļa no papīra saspraudes. Tas arī ir galvenais iemesls, kādēļ RoboBee var lidot, ne tikai pacelties un piezemēties kā tā priekšgājēji līdz šim.
Pagaidām vienīgais robota - bites trūkums ir tā nespēja uzglabāt saules gaismā saražoto enerģiju. Tiklīdz tas ielido ne pārāk labi apgaismotā zonā, kļūst lēnāks līdz apstājas pavisam un nokrīt.