Pašvaldības SIA "Rīgas nami" būtu gatava būvēt arī īres namus, ja būs tāds pieprasījums no Rīgas domes, intervijā aģentūrai LETA sacīja pašvaldības SIA "Rīgas nami" valdes priekšsēdētāja Baiba Beatrise Sleže.
Viņa skaidroja, ka Rīgā šobrīd top mājokļu attīstības politika, kuras ietvarā arī taps skaidrs pieprasījums, cik daudz tuvākajā laikā ir vai nav jābūvē papildu dzīvokļi.
"Pieprasījums pēc īres namiem ir, bet primāri mēs esam Rīgas pilsētas vajadzībām konstruēts uzņēmums un mums nebūtu tieši jākonkurē ar komercspēlētājiem tirgū. Mēs esam gatavi būvēt tāpat, kā savulaik to darīja SIA "Rīgas pilsētbūvnieks". Jā, mēs to varam, taču tas nemazina atbildību par vēstures mantojuma saglabāšanu un jēgpilnu izmantošanu mūsdienās," teica Sleže.
Viņa piebilda, ka pieprasījums nav vēl apzināts, tādēļ "Rīgas nami" nevar paši izdomāt un būvēt mājas, jo tā gribētos. Pieprasījumam ir jānāk no pilsētas. Pie šī jautājuma "Rīgas nami" strādā kopā ar Rīgas domi.
Sleže pauda, ka dzīvokļiem, kas tiešā veidā saistās ar Rīgas domes funkciju nodrošināšanu, kas primāri ir sociālā palīdzība vai konkrētu iedzīvotāju grupu atbalstīšana, būtu jābūt "Rīgas namu" pārziņā. Tā ir arī uzņēmuma stratēģiska ambīcija, lai visi tie dzīvokļi un dzīvojamais fonds, kas nepieciešams Rīgas pilsētai, būtu "Rīgas namu" pārziņā. Uzņēmums uzņemtos atbildību par šo dzīvokļu pārvaldīšanu un būvniecību.
Jautāta, vai šobrīd visi uzņēmuma pārvaldībā esošie dzīvokļi - 6000 - ir tādi, kas nepieciešami pilsētas funkcijām, Sleže sacīja, ka daļā no dzīvojamām mājām atrodas nedzīvojamās platības, kas attiecīgi tiek iznomātas vai nodotas lietošanā dažādu sociālo pakalpojumu sniegšanai.
"Var būt mājas, kurās ir tikai sociālie dzīvokļi, var būt mājas, kur ir gan sociālie, gan īres dzīvokļi un komercplatības. Pilsētu attīstībā tendences ir tādas, ka arvien vairāk cenšas izvairīties no tādu kā sociāli noslēgta tipa rajoniem, kuros ir tikai sociālās mājas. Līdz ar to šādā perspektīvā tas ir saprātīgi miksēts formāts arī no pilsētplānošanas viedokļa, kas varētu arī turpināties," teica Sleže.
LETA jau ziņoja, ka pērn tika veikta četru Rīgas pilsētas pašvaldībai piederošu kapitālsabiedrību reorganizācija, "Rīgas namiem" pievienojot SIA "Rīgas pilsētbūvnieks", SIA "Rīgas Centrāltirgus" un SIA "Rīgas serviss".
Kā liecina "Firmas.lv" dati, pēc uzņēmumu apvienošanas 2022.gadā "Rīgas namu" apgrozījums bija 17,66 miljoni eiro, bet peļņa 190 000 eiro.