Rietumu Banka ir piešķīrusi finansējumu 3,3 miljonu eiro apmērā vēsturiskā nama, kas atrodas Rīgas centrā, Krišjāņa Valdemāra ielā, renovācijai.
Kredīts šim mērķim ir izsniegts SIA V61 – nekustamā īpašuma ieguldījumu fonda Indexo Real Estate Fund, ko pārvalda SIA Provendi Asset Management AIFP – grupas uzņēmumam.
Ēka Krišjāņa Valdemāra ielā tika uzcelta laika posmā no 1912. – 1914. gadam, tās autors ir arhitekts Herberts Tīmanis. Pašlaik šī ēka ir valsts aizsargājams reģionu nozīmes kultūras piemineklis, kurā ir noteikta virkne saglabājamo vērtību, tajā skaitā īpaša jumta forma, interjera dekoratīvā apdare, kāpņu margas un apdare, vēsturiskais lifts, oriģinālās ārdurvis, iekšdurvis un citas vērtības, kā arī ir norādīta jaunu kultūras pieminekļa daļu atklāšanas iespējamība.
Vēsturisko notikumu dēļ vairākas pēdējās desmitgades nams netika uzturēts atbilstoši mūsdienu prasībām, un pirms renovācijas tās vērtību saglabātības stāvoklis bija atzīts par neapmierinošu. Pateicoties Rietumu Bankas piešķirtajam finansējumam, māja tiks pilnībā atjaunota, saglabājot un rekonstruējot tās vēsturiskos fasādes, jumta un interjera elementus.
Kā uzsver Rietumu Bankas valdes priekšsēdētaja Jeļena Buraja: “Kultūras pieminekļu renovācija ir nozīmīgs darbs, kas nepieciešams Latvijas galvaspilsētas vēsturiskā centra ainavas saglabāšanai un atdzimšanai. Mēs augsti vērtējam Indexo Real Estate Fund apņemšanos pilnībā atjaunot šīs ēkas krāšņumu, vienlaikus padarot to funkcionālu un ērtu tās jaunajiem iemītniekiem. Pateicoties šādiem projektiem, Rīga kā pilsēta top arvien skaistāka un draudzīgāka mūsu, Latvijas, cilvēkiem.”
Ēkas Krišjāņa Valdemāra ielā renovāciju plānots pabeigt līdz 2024. gada vasaras beigām. Tajā būs 68 dzīvokļi ar kopējo iznomājamo platību 2906 m2. Pēc darbu pabeigšanas ir plānota daudzdzīvokļu nama ilgtermiņa īre.
Ēka Krišjāņa Valdemāra ielā tika uzcelta laika posmā no 1912. – 1914. gadam kā īres nams, kura pirmajā stāva atradās veikali. Tās būvprojekta autors arhitekts Herberts Tīmanis ir bijis nama pirmais īpašnieks un nodzīvojis tajā līdz 1. pasaules karam. 20. gadsimta 30. gados ēkas īpašnieks ir bijis Šloma Vestermanis, šajā periodā mājā dzīvoja Latvijas zinātnieki un mākslinieki: LU docents, Dr. phil. Viljams Kl. Metjūss, kā arī gleznotāja un grafiķe Marija Muciniece.