Visticamāk, bijušajai Finanšu un kapitāla tirgus komisijas vadītājai Irēnai Krūmanei piedāvās darbu ārzemēs un viņa aizbrauks, vēsta laikraksts Latvijas Avīze.
Uzņēmējs Guntis Belēvičs Krūmani privāti pazīstot 20 gadus jeb no tā laika, kad viņa sāka strādāt Latvijas Zemes bankā. «Viņa nešaubīgi ir ļoti laba speciāliste. Galva tiek prasīta, un tagad tā ripo, Irēna Krūmane uzņemas atbildību, un es paredzu, kas notiks tālāk – viņai piedāvās darbu ārzemēs, un viņa aizbrauks,» viņš stāstījis laikrakstam.
«Bet kas aiztaisīs ciet tos sistēmas robus – vai tas, kas ir profesionālis, vai kāds no malas? Ja komisijas priekšsēdētāja amatā iecels kādu no esošajiem darbiniekiem, tad viņi ir tikpat līdzvainīgi kā tie, kas iesnieguši atlūgumu. Kā mēs jutīsimies ar tām mūsu bankām – drošāki vai nedrošāki? Personīgi es jutīšos nedrošāks,» viņš turpinājis.
Arī bijušais finanšu ministrs Oskars Spurdziņš ir pārliecināts, ka Krūmanei darbu piedāvās ārvalstīs ja ne gluži banku sektors, tad auditoru kompānijas vai Eiropas finanšu organizācijas. Viņaprāt, Krūmanes pēctecim jābūt ar lielu pieredzi, nepietiek tikai ar milzīgām darbošanās alkām. Bet atrast to nebūs viegli, prognozē Spurdziņš.
«Tiesa, Krūmane nav vientuļa sieviete, kura bez problēmām var sakravāt čemodānu un aizbraukt. Viņai ir dēls Oskars, kurš mācās vidusskolā, un dzīvesbiedrs Valdis Garoza, kurš kādreiz vadīja Rīgas pašvaldības uzņēmumu Mežaparks, bet tagad darbojas nekustamo īpašumu biznesā,» informē laikraksts.
Saeimas Budžeta un finanšu komisijas priekšsēdētājs Jānis Reirs, kurš pārrauga FKTK, sacījis, ka kandidāta komisijas priekšsēdētāja amatam patlaban vēl neesot, viņam grūti pat iedomāties, kam šo amatu varētu uzticēt. Neoficiāli tiekot runāts, ka Krūmanes pēctecis varētu būt viņas vietnieks jurists Jānis Brazovskis, kuru komisija patlaban iecēlusi par Latvijas Krājbankas pilnvarnieku grupas vadītāju un kurš par FKTK priekšsēdētāja vietnieku strādā kopš 2000. gada.
Kā atzīmē Latvijas Avīze, vēl nav zināms, kad I. Krūmane noliks savu portfeli. J. Reirs skaidrojis, ka Saeimas prezidijs ir saņēmis Krūmanes atlūgumu un ka 15 dienu laikā tas jāizskata viņa vadītajai komisijai. Visticamāk, par Krūmanes atbrīvošanu no amata parlaments balsos plenārsēdē nākamnedēļ. Atstājot amatu, Krūmanei pienākas kompensācija par neizmantotajām atvaļinājuma dienām, taču ne papildu (atlaišanas) pabalsti.