Malkas cenas pieaugušas par 15%, tomēr trekno gadu līmenis nav sasniegts.
«Tā kā saviem pastāvīgajiem klientiem šopavasar esam apsolījuši, ka malkas cena nepārsniegs 20 Ls/m3, tad vārdu arī turam, kaut arī koksnes cenas mežā krietni augušas,»Latvijas avīzei norāda SIA Krauzers valdes priekšsēdētājs Andis Araks.
Kaut arī pieprasījums pēc malkas šogad ir liels, A.Araks skaidro, ka malkas biznesa rentabilitāte palikusi iepriekšējā, jo cenas patēriņa tirgū neaug tik strauji, kā tās aug resursu tirgū.
«Kaut arī pieprasījums pēc malkas ir liels, trekno gadu līmeni, kad par kubikmetru malkas pircējs bija gatavs maksāt līdz pat 18 Ls/m3, malkas cenas vēl nav sasniegušas un malka joprojām ir pats lētākais kurināmais,» secina a/s Latvijas valsts meži komunikāciju daļas vadītājs Tomass Kotovičs. Viņš piebilst, ka tikai pirms kāda pusotra gada situācija bija pilnīgi pretēja – malkai un papīrmalkai gandrīz nebija noieta un uzņēmumam uzkrājumi krautuvēs sasniedza ap 300 tūkst. m3.
Taču skaidu brikešu ražotāji, kas pagaidām vēl cenu kāpumu neizjūt, prognozē, ka apmēram pēc mēneša skaidu briketēm cena sasniegšot līmeni, kāds bija pagājušajā gadā pašā ziemas lielākajā salā, kad briketes maksāja 110 – 115 Ls/t. Tas notikšot gan tāpēc, ka par šo produkciju aktīvi interesējoties arī lietuvieši un igauņi, gan arī tāpēc, ka koksne mežā kļūstot dārgāka. Trūkstot arī jaudu – ne viens vien skaidu brikešu ražotājs, kas krīzes laikā apturējis ražošanu, nespējot to atjaunot apgrozāmo līdzekļu trūkuma dēļ.
Akmeņogļu cena, salīdzinot ar pagājušo gadu, kāpusi par kādiem 12%. Akmeņogļu tirgotāji prognozē, ka cena kāps vēl par kādiem 10%, jo, Krievijai ceļot maksu par dzelzceļa pakalpojumiem, kāpjot arī ogļu cena. Šobrīd valsts iestādēm un uzņēmumiem, kas iepērk ogles lielos apjomos, tonna maksā Ls 65 – 78, bet privātajiem, kas tās pērk maisos, šis kurināmais izmaksā pat līdz 110 Ls/t.