Puķu audzētājiem netīk, ka dzirdēt, ka 8. marts esot puķinieku naudas grābšanas svētki, lai gan fakts paliek fakts - 8. Martā pieprasījums pēc ziediem desmitkāršojas.
Smalu ģimene specializējusies griezto ziedu un vasaras puķu audzēšanā segtajās platībās. «Jūs esat ieradušies par vēlu», DB, kas ieradies sieviešu svētku sakarā, savās puķu siltumnīcās sagaida Ingūna un Gatis Smalas. «Mums 8. marts jau ir sen beidzies! Sākusies vasara.» Tulpes zīmīgajam datumam sāk griezt jau nedēļu pirms tā un tur pagrabā, vēsumā, dzirdinātas, tās gaida īsto brīdi, lai puķu bodītēs netrūktu kārotā svētku simbola. Arī hiacintes, kas siltumnīcās smaržoja kopš decembra, jau noiet no skatuves.
Populārākās pavasara sīplopuķes - hiacintes, tulpes - neesot nekāds lielais peļņas avots. Tās tikai dod iespēju nepārtraukt darbu arī ziemā un nodrošināt darba vietas strādniekiem, pārliecināta Ingūna.
Interesanti, ka tulpes nosaka arī saimnieku darba laiku. Tās drīkst griezt tikai no agra rīta, kamēr tās nav modušās un atvērušās vai vakarā pēc sešiem, kad skaistules devušās uz dusu. Saimnieki gan uzskata, ka tulpe savu īsto skaistumu parāda tad, kad izplaukusi, taču veikalā pieprasa tikai ciešus pumpurus.
Tādas konkrētas iezīmes puķu modē, Ingūna nav novērojusi. Pircēju gaume ir diezgan tradicionāla. Floristi, kas gatavo kompozīcijas, izvēlas baltās krāsas tulpes, arī tā saucamos papagailīšus. Taču pieprasītākā prece ir saules krāsa - dzeltenā. Rīgas lielveikalos labi iet arī sarkanās un ne tikai 8. martā.