Maksātnespējīgās AS Liepājas metalurgs (LM) administrators Haralds Velmers ceturtdien parakstījis līgumu par pamatražotnes pārdošanu Ukrainas uzņēmumam KVV Group, informēja KVV Group pārstāve Inese Ozoliņa.
Pēc līguma parakstīšanas Velmers atzina, ka ir noslēdzies ļoti būtisks posms LM pārdošanā un viņš ir gandarīts, ka izdevies atrast investoru un noslēgt darījumu iepriekš plānotajā laikā.
Šī mēneša laikā mēs nopietni strādāsim, lai nodotu LM mantu jaunajam īpašniekam un uzņēmums pēc iespējas ātrāk varētu atsākt ražošanu. Tās ir ļoti labas ziņas gan liepājniekiem, gan Latvijas tautsaimniecības nozarei kopumā, pēc līguma parakstīšanas sacīja Velmers.
Savukārt KVV Group īpašnieks Valērijs Krištals pirkuma līguma parakstīšanu nosauca par sākumu jaunai uzņēmuma nākotnei metalurģijas pasaulē. Varu apliecināt, ka Latvijā maksātnespējīgā LM pārdošanas process no valsts puses tika noorganizēts augstā līmenī un ļoti profesionāli. Šobrīd mēs aktīvi turpināsim darbu, lai ražotne savu darbu atsāktu pēc iespējas drīzāk - pēc labākā scenārija jau novembrī, pastāstīja Krištals.
Pirmajā posmā paredzam, ka tā [ražotne] darbosies divās maiņās, saražojot vairāk nekā 35 000 tonnu produkcijas mēnesī. Savukārt nepieciešamais darbinieku skaits būtu ap 500 cilvēku, kas atbilstoši jaudu pieaugumam arī palielināsies, ražotnes plānus klāstīja KVV Group īpašnieks.
Kā ziņots, pašreizējie aprēķini rāda, ka valsts varēs atgūt visus no budžeta samaksātos līdzekļus, kuri ieguldīti galvojuma izpildē, kā arī jau pirmajā maksājumā tiks atgūti līdzekļi, kas tika ieguldīti uzņēmuma uzturēšanā pēc tā darbības pārtraukšanas. Tāpat atsevišķi no rūpnīcas tiek realizētas arī citas ķīlas. Piemēram, Valsts kase jau ir saņēmusi 768 000 eiro no medicīniski sanitārās daļas realizācijas.
Patlaban investors KVV Group ir iemaksājis vienu miljonu eiro kā apliecinājumu savu nodomu nopietnībai. Turpmāk maksājumi tiks sadalīti desmit gados - ar gada maksājumu deviņi miljoni eiro. Par nodrošinājumu kalpos līdzšinējās un papildu ķīlas, kā arī komercbankas galvojums.
Jau ziņots, ka tiesības slēgt darījumu par LM pamatražotnes iegādi ieguva Ukrainas uzņēmums KVV Group. KVV Group par LM ir piedāvājusi maksāt 107 miljonus eiro.
Ieguldot papildus aptuveni 30 miljonus eiro apgrozāmajos līdzekļos, Ukrainas uzņēmums "KVV Group" līdz gada beigām plāno atjaunot LM darbu, iepriekš sacīja Krištals.
LM plānots ražot metāla armatūru gan KVV Group, gan eksporta vajadzībām. Ar eksportu plānots segt Ukrainas vajadzības pēc armatūras, tāpat tirgi būšot Baltijas valstis un citas Eiropas valstis.
Krištals norādīja, ka pirmajā maksājumā KVV Group samaksās 18 miljonus eiro, bet pēc tam nomaksās visu atlikušo summu - 89 miljonus eiro.
KVV Group ir Ukrainas holdinga kompānija, kas reģistrēta Kijevā. Tās galvenie darbības virzieni ir metāllūžņu iepirkšana, pārstrāde un piegāde Ukrainā un uz eksportu, metāla ražošana, celtniecības bizness un ostu pakalpojumi.
KVV Group holdingā ietilpst 30 uzņēmumi, kas nodarbina aptuveni 2000 darbinieku. Kompānijai ir vairāk nekā 200 metāllūžņu pieņemšanas punktu dažādos Ukrainas reģionos. Pēc biznesa izdevuma Forbes datiem, KVV Group 2011.gadā tika minēta kā 40.lielākais uzņēmums Ukrainā.