Šodien notiks preses brīfings, kurā tiks sniegta informācija par Rīgas mēra Nila Ušakova veselības stāvokli. Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcā slimnīcas Intensīvās terapijas un reanimācijas nodaļas vadītājs dr. Pēteris Ošs sniegs informāciju par Rīgas domes priekšsēdētāja Nila Ušakova veselības stāvokli.
Kopš vakardienas, kad mērs tika ievetots intensīvās terapijas nodaļā, izskanējušas vairākas vesrsijas par N. Ušakova veselības stāvokli.
«Mērs atrodas intensīvās terapijas nodaļā un notiek ārstēšanas process,» db.lv informēja Anna Kononova, N.Ušakova preses sekretāre. Mērs gan tiekot elpināts, bet ziņas, ka viņš ir bezsamaņā, neesot patiesas.
N. Ušakova slimības laikā mēra pienākumus pildīs Andris Ameriks, Rīgas domes priekšsēdētāja vietnieks.
Nils Ušakovs nav komā un izplatītā informācija par mēra smago veselības stāvokli ir nepatiesa, slimnīcas pārstāve Ieva Stilbe iepriekš norādīja portālam diena.lv. Taču aģentūras LETA rīcībā ir informācija, ka mēra veselības stāvoklis ir nopietns un viņš nav nācis pie samaņas.
Savukārt portāls nra.lv, atsaucoties uz neoficiālu informāciju, iepriekš vēstīja, ka Rīgas mērs esot cerebrālā komā (smadzeņu koma) un tiekot elpināts mākslīgi.
Rīgas mērs Nils Ušakovs aktīvi gatavojies svētdien notikušajam maratona skrējienam, taču, kā portālam diena.lv norādījis profesionāls maratona skrējējs un treneris Aleksandrs Prokopčuks, visticamāk, N. Ušakovs savus spēkus bija iztērējis jau pirms dalības Nordea Rīgas maratonā.
«Ja nekad iepriekš neesat skrējis, pusmaratonu nenoskriesiet. 21 kilometra distancei ir jāgatavojas divus līdz trīs mēnešus, tas ir kā minimums. Ja skrienot varat bez aizelšanās kaimiņam stāstīt anekdoti – tad tas ir pareizais temps neprofesionālam maratona dalībniekam,» norāda treneris.
Treneris iesaka cilvēkiem, kas savu spēju robežas nezina, izvēlēties pareizo skriešanas tempu.
Nordea Rīgas maratona organizētājas aģentūras NECom projektu vadītāja Inese Ķīkule DB norādīja, ka, rīkojot nākamo maratonu, noteikti būs jāizglīto cilvēki ne tikai par to, kā pareizi skriet, bet arī par to, kā pareizi trenēties pirms maratona, kā arī, kā pasargāt sevi no dažādām situācijām tieši maratona dienā. Par šiem jautājumiem jau tiekot domāts šobrīd.
I.Ķīkule arī piebilda, ka pagaidām nevar pateikt, cik izmaksājusi maratona rīkošana, jo summa vēl tiekot apkopota, tomēr tā nebūs nekāda mazā.