ASV prezidents Baraks Obama brīdinājis Volstrītu, ka republikāņu ieņemtā pozīcija varētu lielvalsts ekonomikai radīt tālejošas sekas. Vienlaikus B. Obama negrasās piekāpties un atlikt veselības reformu ieviešanu, kuras pieprasa republikāņi.
B. Obama ticies ar lielāko finanšu institūciju – JPMorgan Chase, Goldman Sachs un Bank of America vadītājiem, lai pārrunātu dažādus ekonomiskos jautājumus, kā arī situāciju ar ASV parādu griestiem.
Pēc tikšanās ar baņķieriem B. Obama norādījis, ka Volstrītai ir jāsaprot, ka valdības darba ierobežošana un parādu griestu problēmas atstās nopietnu ietekmi uz ASV ekonomiku.
ASV prezidents arī uzsvēris, ka negrasās risināt sarunas ar «vienas partijas ekstrēmistu spārnu» (tā saukto Tējas dzeršanas kustību), neskatoties uz to, ka tuvojas 17. oktobris, kurā, kā jau iepriekš izskanējis, ASV varētu nespēt pildīt savas saistības.
«Vēstījums, kuru es gribu dot Kongresa līderiem, ir tāds – līdz brīdim, kamēr netiks atjaunots valdības darbs pilnā apmērā un Valsts kasei netiks dotas pilnvaras apmaksāt tās saistības, mēs negrasāmies iegrimt dažādu sarunu sērijās,» B. Obamas sacīto citē BBC.
Trešdien tika aizvadītas sarunas starp prezidenta administrāciju un Republikāņu partijas pārstāvjiem. Sarunas beidzās bez rezultātiem un republikāņi demokrātiem pārmetuši nevēlēšanos piekāpties.
Demokrāti arī iepriekš uzsvēra, ka negrasās diskutēt ar republikāņiem, kamēr tie neatkāpsies no prasības par veselības aprūpes reformu jeb tā sauktās Obamacare ieviešanas atlikšanu par vienu gadu.
Db.lv jau vēstīja, ka daļēja valdības darba apturēšana ASV ekonomikai izmaksās vismaz 300 miljonus dolāru dienā, liecina IHS Inc. aprēķini. Kaut arī tas ir šķietami maz valstij, kuras ekonomika mērāma 15,7 triljonos ASV dolāru, dienas apjoms varētu pieaugt, jo pasliktinās kopējo noskaņojumu un tēriņus gan biznesa, gan patērētāju segmentā.