SIA "Latvijas mobilais telefons" (LMT) Mācību centra dronu pilotu apmācību programmu līdz šim apguvuši 700 dalībnieku, tostarp valsts struktūru, uzņēmumu pārstāvji un privātpersonas, informē LMT pārstāvji.
LMT prezidents Juris Binde norāda, ka bezpilota gaisa kuģu attīstības perspektīvas ir lielas - tos arvien biežāk izmanto gan saimnieciskajā darbībā, gan sabiedrības drošības veicināšanā. Dronu izmantošana arvien turpinās paplašināties dažādās tautsaimniecības jomās.
LMT dronu pilotus apmāca vairāk nekā četrus gadus, piedāvājot gan regulējuma pamatkursu, gan specializētu dronu pielietojumu apguvi.
Apmācība un tālvadības pilotu eksaminācija tiek nodrošināta sadarbībā ar Civilās aviācijas aģentūru (CAA). Kompānija sadarbojas arī ar Policijas koledžu, Latgales Industriālo tehnikumu un Latvijas Biozinātņu un tehnoloģiju universitātes Meža un vides zinātņu fakultāti un Lauksaimniecības un pārtikas tehnoloģijas fakultāti.
LMT ir viena no trim Civilās aviācijas aģentūras atzītajām privātajām struktūrām dronu pilotu eksaminācijā.
Atbilstošu regulējumam bezpilota gaisa kuģu pilotēšanai lidojumi atkarībā no drona svara un apkārtējās vides situācijas iedalāmi trijās kategorijās: Atvērtajā, Specifiskajā un Sertificētajā, un katrai no tām ir noteiktas teorētisko zināšanu un pilota kvalifikācijas prasības.
Atvērtajā kategorijā ir lidojumi ar salīdzinoši zemiem riskiem, un tā papildus dalās trijās apakškategorijās atkarībā no izmantojamā drona masas un ātruma. Lidojumi ārpus tiešas redzamības, vairāku dronu vienlaicīga pilotēšana, lauku smidzināšana, lidošana ar lielāku dronu pilsētvidē un citi lidojumi, kuru radītie riski ir augstāki, nekā pieļauts Atvērtajā kategorijā, ietilpst Specifiskajā kategorijā - to veikšanai nepieciešams saņemt atļauju un paaugstināt pilota kvalifikāciju, nokārtojot gan kategorijai atbilstošo klātienes eksāmenu, gan veicot pilota praktisko iemaņu akreditāciju. LMT Mācību centrs nodrošina apmācību, eksāmenus un akreditāciju Atvērtajā un Specifiskajā kategorijā.
Jau vēstīts, ka LMT grupas apgrozījums pagājušajā gadā, pēc provizoriskiem datiem, palielinājās par 6,9%, sasniedzot 311,8 miljonus eiro.
2022.gadā LMT koncerna apgrozījums bija 290,872 miljoni eiro, bet grupas peļņa bija 31,867 miljoni eiro.
LMT kapitālā 49% pieder Zviedrijas "Telia Company" un tās meitaskompānijai "Sonera Holding", pa 23% akciju pieder SIA "Tet" un Latvijas Valsts radio un televīzijas centram, bet 5% - SIA "Publisko aktīvu pārvaldītājs "Possessor"".