Liepājas Reģionālajā slimnīcā iekārtota vienīgā runas un balss izpētes laboratorija Latvijā. Projekts tapis sadarbībā ar Liepājas Universitāti.
Projekta mērķis ir attīstīt vides zinību, informācijas tehnoloģiju un pārējo prioritāro studiju programmu spektru atbilstoši reģionālās nozīmes vajadzībām speciālistu sagatavošanā. Runas un balss izpētes laboratorijā studenti pētīs dziedātāju, aktieru, diktoru, lektoru un citu runas profesionāļu balss funkciju un izveidos individuālas balss kartes, kas varētu kalpot kā objektīvs atskaites punkts balss attīstības darbā. Laboratorijā pieejams visjaunākais ASV ražotāja KayPentax balss funkcijas novērtēšanas un attīstīšanas aprīkojums, kas dod iespēju strādāt ar balss funkcijas attīstīšanu, izmantojot vizuālo un akustisko atgriezenisko saiti. Voice Range Profile jeb fonotogramma ļauj izveidot balss diapazona karti, kurā ar matemātisku precizitāti aprēķinātas balss toņa augstuma un intensitātes galējās robežas, redzama pāreja no viena balss reģistra uz otru. Multidimensionāla balss programma MDVP analizē balss skanējuma kvalitāti, sasaistot kopā skanējumu ar fizioloģiskajām norisēm balss aparātā. Elektroglotogrāfijas (EGG) metode dod iespēju objektīvi novērtēt balss saišu slēgšanās kvalitāti krūšu/galvas reģistrā, dot slēdzienu par balss rezonējošo īpašību uzlabošanu.
Projekta kopējās izmaksas ir gandrīz 1,84 miljoni latu. Universitāte nodrošina līdzfinansējumu (7,83%), plānota valsts budžeta dotācija (7,17%), kā arī projekts pretendē uz ERAF līdzfinansējumu (85%).
Pateicoties veiksmīgai LiepU un Liepājas Reģionālās slimnīcas sadarbībai, Runas un balss izpētes laboratorija atrodas slimnīcas Rehabilitācijas nodaļā, kur tās pakalpojumus var izmantot arī pacienti.