Pateicoties kokrūpniecības sekmīgajai darbībai septembrī, rūpnieciskās ražošanas apjomiem Latvijā izdevās demonstrēt pieticīgu izaugsmi. Bez šis rūpniecības nozares produkcijas izlaides dati, iespējams, būtu ar mīnusa zīmi.
Septembrī, salīdzinot ar augustu, rūpniecības produkcijas apjoms pēc sezonāli izlīdzinātiem datiem salīdzināmās cenās pieauga par 0,2%, liecina Centrālās statistikas pārvaldes jaunākie dati. Tajā skaitā apstrādes rūpniecībā pieaugums bija par 0,4% un elektroenerģijas un gāzes apgādē – par 0,9%, bet samazinājums bija ieguves rūpniecībā un karjeru izstrādē – par 0,4%. Ievērojamu pieaugumu – par 4% – uzrādīja lielākā apstrādes rūpniecības nozare – kokapstrāde.
Gada laikā rūpniecības produkcijas izlaide pēc kalendāri izlīdzinātiem datiem salīdzināmās cenās pieauga par 0,7% un to nodrošināja apstrādes rūpniecības sekmīgais darbs, kas deva pieaugumu par 1,9%. Savukārt ieguves rūpniecībā un karjeru izstrādē un elektroenerģijas un gāzes apgādes nozarē bija vērojams samazinājums – attiecīgi par 0,5% un 4,5%.
Lielākais ražošanas apjoma pieaugums no apstrādes rūpniecības nozarēm bija datoru, elektronisko un optisko iekārtu ražošanas nozarē – par 28,8%, ķīmisko produktu ražošanas nozarē – par 23,5% un papīra un papīra izstrādājumu ražošanas nozarē – par 12,4%. Kāpums bija vērojams arī pēc īpatsvara lielākajās apstrādes rūpniecības nozarēs: kokapstrādē – par 8,9%, pārtikas produktu ražošanā – par 7,6% un metālapstrādē – par 6,3%.
Šā gada trešajā ceturksnī, salīdzinot ar otro ceturksni, rūpniecības produkcijas izlaide pēc sezonāli izlīdzinātiem datiem salīdzināmās cenās pieauga par 1,6%. Tas ietver pieaugumu apstrādes rūpniecībā par 2,4% un ieguves rūpniecībā un karjeru izstrādē par 10,6%, kā arī samazinājumu elektroenerģijas un gāzes apgādes nozarē par 4,3%.
Šā gada trešajā ceturksnī, salīdzinot ar pagājušā gada trešo ceturksni, rūpniecības produkcijas izlaide pēc kalendāri izlīdzinātiem datiem salīdzināmās cenās pieauga par 0,2%. Tas iever pieaugumu ieguves rūpniecībā un karjeru izstrādē par 4,9% un apstrādes rūpniecībā par 1,7%, kā arī samazinājumu elektroenerģijas un gāzes apgādes nozarē par 6,9%.