Cilvēka normālais dzīves ilgums nebūs 135 gadi, bet līdz 120 gadiem mēs varam nodzīvot, intervijā žurnālam Playboy pieļauj kardioķirurgs Andrejs Ērglis.
Turklāt šis dzīves ilgums attiecas uz cilvēkiem, kam šobrīd ir pāri 30 gadiem. «Normāli mēs varam dzīvot 120 gadus. Ir speciālisti, kas uzskata, ka reāli ir pat 135 gadi, bet es vairāk sliecos uz 120 gadiem. Patiesībā bioloģijā mēs stāvam uz lielu pārmaiņu sliekšņa,» uzskata Ērglis. Viņš ir pārliecināts, ka lielie noslēpumi, ko cenšas izdibināt zinātne un medicīna, ir «mazliet paslēpti», taču, kad tos ieraudzīsim, varēsim regulēt ļoti daudzas lietas. Tas ir salīdzināms ar datoru, kas vēl nesen aizņēma veselu istabu, bet tagad tas ir telefonā.
Līdz 120 gadiem gan esot vērts iet tikai tad, ja cilvēki neguļ uz gultas un tas viss nav mākslīgi nodrošināts. Viens no aspektiem fiziskā žirgtuma saglabāšanā ir mentālais stāvoklis, respektīvi, domāšanas veids un attieksme pret dzīvi. Ja ar to viss būs kārtībā, saglabāsies arī žirgtums, pārliecināts kardioķirurgs.
Ilgdzīvošanas process jau ir sācies - tie, kurus mēs agrāk saucām par veciem cilvēkiem, tagad ne tuvu vairs nav veci. «Kā jūs domājat, kāds ir paredzamais dzīves ilgums tiem Šveices iedzīvotājiem, kuri patlaban ir 69 gadus veci? 96 gadi! USA Today uz vāka bija uzlicis bildi, kurā redzamas 55 gadus vecas bikini tērpušās sievietes ar martini glāzēm rokās un uzrakstu «Ko darīt arī šīm meitenēm?!». Jo tagad viņas ir pensijā, un, ņemot vērā paredzamo mūža ilgumu, rodas jautājums: cik ilgi mēs viņām maksāsim pensiju? Divdesmit gadus viņas ir mācījušās, kādus trīsdesmit pastrādājušas un tagad četrdesmit saņems pensiju. Visi saprot, ka tas nav pareizi un normāli. Tas ir tas šodienas stāsts. Taču, ja izstiepjas mūža ilgums, izstiepjas arī jaunības jēdziens,» stāsta Ērglis.
Pilna intervija lasāma žurnāla Playboy janvāra numurā.