Šonedēļ rubrikā "Kā top?" portāls Db.lv piedāvā aplūkot, kā top zīmola "Amoralle" dabīgā zīda samta kimono "Vivid".
"Varbūt reti kurai tā ir ikdiena, bet pilnīgi noteikti tas ir iedvesmas avots," par saviem tērpiem saka Inese Ozola, uzņēmuma "Glamoralle" jeb zīmola "Amoralle" izveidotāja. Viņas darbs aug kopā ar klientu atbalstu un spēku, jo "Amoralles" pamatā ir sievišķība un mīlestība.
Šobrīd lielākais pieprasījums esot tieši pēc sievišķības apzināšanās, par ko zīmols dedzīgi iestājas. Tās ir gan sievišķīgas kleitas, plīvojoši zīda svārki, mežģīņu peņuāri, gan trenči, ar ko iedvesmot savu sievišķību un sagaidīt pavasari.
Zīmols jaunas kolekcija rada divas līdz astoņas reizes gadā. Papildus "Pavasaris/Vasara" un "Rudens/Ziema" kolekcijām top arī kapsulas kolekcijas limitētā daudzumā. Pēdējā no tām tapa sadarbībā ar veselīga dzīvesveida vēstnesi Annu Rozīti.
Lai radītu jaunas kolekcijas, uzņēmums cenšas apvienot savas ieceres, mūsdienīgu redzējumu un veikt datu analīzi. Analizēts tiek gan pieprasījums kopumā, gan katrs tērps atsevišķi. Izpratnei, kas tobrīd ir nepieciešams, kalpo arī klientu atsauksmes.
Lai izvairītos no pārlieku liela preču apjoma saražošanas, zīmola pārstāvji produkcijas apjomu vienmēr rūpīgi plāno, analizējot vēsturiskos datus, kā arī dažās situācijās ieviešot iepriekšpārdošanas sistēmu.
"Amoralles" darbnīcā katra tērpa tapšana ir individuāls roku darbs, kura tapšanas ilgums atkarīgs no sarežģītības pakāpes. Ik dienas ražotnē uzšūto apģērba vienību skaits atšķiras, jo, piemēram, uzšūt apakšveļas biksītes ir samēra vienkārši, taču zīda tērpu ar 180 pogām un 18 trīskāršas dubultas savilces volāniem, ir krietni ilgāk. Ja vidējais viena izstrādājuma tapšanas ilgums ir 6-14 stundas, tad ir arī tādi apģērba gabali, kas tiek šūti piecas dienas. Tas tādēļ, ka tērpu pogas tiek piešūtas ar rokām, mežģīņu gali nogriezti ar mazām zelta šķērītēm un diegu gali paslēpti, malas nostrādātas ar rokām, katra vīlīte īpaši gludināta - lietas, ko nezinātāji neredz, bet zinātāji pamana un novērtē. Arī dabisku materiālu izmantošana prasa papildus uzmanību.
Būtiskākā atšķirība no ātrās modes zīmola ražotnē ir ētiskā vide. Lielu uzmanību uzņēmums velta kā cilvēku resursiem, tā arī izmantotajiem materiāliem. Tos zīmola īpašniece dodas izvēlēties uz lielāko audumu, mežģīņu un furnitūras izstādi Parīzē, kas norisinās divas reizes gadā. Tas ir pasākums, kur satiekas nozares lielākie spēlētāji un vienmēr ir iespējams iepazīties ar gaidāmajam modes tendencēm.
Zīmola vadītāja atklāj, ka tērpu cenas ir atšķirīgas katrā valstī, kur tos ir iespējams iegādāties, lai gan nu jau pirms gada aktīvu darbību ir uzsācis arī zīmola interneta veikals.
Kā top viens no zīmola pieprasītākajiem tērpiem - "Amoralle Vivid Kimono" - skatieties raksta galerijā!
#3/25
"Amoralle" Vivid Kimono audumi tika īpaši izvēlēti un testēti, līdz atrasta perfektā kombinācija. Zīda samts tiek ražots Anglijā, ģimenes uzņēmumā, kas darbojas jau trešajā paaudzē.
#4/25
Audumu piegādātājus uzņēmums dodas satikt uz lielāko audumu un mežģīņu izstādi Parīzē, dibinot sadarbību ar rūpīgi izraudzītiem partneriem.
#7/25
Novietota atbilstoši auduma virzienam, piegrieztne tiek nostiprināta ar smagumiem.
#8/25
Katrs "Amoralle" apģērbs top individuāli un tiek arī piegriezts pa vienam. Tiek atzīmētas griezuma līnijas.
#9/25
Uz auduma tiek izvietotas apmetņa otras puses detaļu piegrieztnes un atzīmētas griezuma līnijas.
#13/25
Tiek mērītas mežģīnes apmetņa malu apdarei. Meistare nogriež nepieciešamo garumu, līdz visas izgrieztās detaļas ir gatavas šūšanai.
#14/25
Izšūtā mežģīne ir nelielas Itālijas rūpnīcas meistardarbs, kas pilnveido savu mākslu jau vairāk nekā 100 gadu.
#15/25
SIA "Glamoralle" strādā 37 darbinieki, no kuriem 24 strādā ražotnē - tajā skaitā šuvēji, konstruktori, piegriezēji u.c. darbinieki.
#19/25
Audumi, kas izgatavoti no dabiskas izcelsmes materiāliem, prasa arī īpašu kopšanu lietošanas laikā.
#23/25
Daļa "Amoralles" produkcijas nonāk salonā Brīvības ielā, daļa - pie pircējām visā pasaulē.
#24/25
Lielākie eksporta tirgi ir Krievija, ASV un Tuvie Austrumi (Dubaija, Katāra, Saūdu Arābija).