Izklaides internetā konkurē ar grāmatu lasīšanu, tomēr grāmatnīcu internetveikali palīdz piekļūt lasītājiem tiem ērtākā vietā
Tā uzskata Igaunijas grāmatu tirgotāja un arī izdevēja Rahva Raamat AS biznesa attīstības vadītājs Tomas Ēsmē (Toomas Aasmäe). Šobrīd uzņēmumam ir 12 veikali septiņās Igaunijas pilsētās, un pēc apgrozījuma otrs lielākais veikals ir tieši internetveikals, kas nodrošina ap 10% no kompānijas apgrozījuma.
Lai paplašinātu klientiem piedāvāto produktu un pakalpojumu klāstu, pavisam nesen atvērtais jaunais Rahva Raamat veikals ir apvienots ar restorānu. «Rahva Raamat ir vecākais un arī lielākais grāmatu tirgotājs Igaunijā. Ilgu laiku esam bijuši tirgotāji, bet nesen esam pievērsušies arī izdevējdarbībai. Tā mums savā ziņā ir jauna lieta, bet pašos pirmsākumos, 1912. gadā, pirmo Rahva Raamat veikalu atvēra grāmatu izdevējs Gustavs Pihlaks (Gustav Pihlakas). Šajā ziņā mēs esam atgriezušies pie savām saknēm un atkal darbojamies kā izdevējs,» saka T. Ēsmē.
Igaunijā kopumā ir aptuveni 1200 grāmatu izdevēji, taču tikai 25 no tiem izdod vairāk nekā 20 grāmatas gadā. «Kopumā Igaunijā tiek izdotas vairāk nekā 3800 grāmatas gadā. Latvijā tās ir aptuveni 2200, bet Lietuvā – 3400, kas nozīmē, ka vidēji uz katriem 355 Igaunijas, 899 Latvijas un 823 Lietuvas iedzīvotājiem tiek izdota viena jauna grāmata gadā. Grāmatas Igaunijā ir dārgākas nekā Latvijā un Lietuvā. Tas saistīts ar to, ka dzīvošanas izmaksas ir augstākas, iedzīvotāju skaits ir mazāks un tirāžas mazākas nekā kaimiņvalstu tirgos. Jāpiebilst, ka Igaunijā PVN grāmatām ir 9%, bet e-grāmatām – 20%,» viņš stāsta.
Visu rakstu lasiet 25. marta laikrakstā Dienas Bizness, vai meklējot tirdzniecības vietās.
Abonē (zvani 67063333) vai lasi laikrakstu Dienas Bizness elektroniski!