Saskaņā ar vairāku pētījumu rezultātiem, Tokija ir pasaules dārgākā vai vismaz viena no dārgākajām pilsētām. Bijušās Google darbinieces un LaunchBit līdzdibinātājas Elizabete Jina (Elizabeth Yin) izmaksas, dzīvojot Tokijā, bija nedaudz lielākas par 25 tūkstošiem ASV dolāru (aptuveni 15,7 tūkst. Ls) gadā.
Uzreiz pēc koledžas pabeigšanas E. Jina Tokijā nodzīvoja gandrīz gadu. Viņa stāsta, ka neizstrādāja speciālu taupības stratēģiju, tomēr viņai izdevās ietaupīt krietnu naudas apjomu, raksta Startup Adventures Abound.
Aptuvenās ikmēneša izmaksas Tokijā veido 2,1 tūkstoti ASV dolāru mēnesī:
1. Mājoklis + gāze + ūdens + elektrība – aptuveni tūkstotis ASV dolāru
2. Ēdieni un dzērieni – 600 ASV dolāri
3. Telefona izmaksas – 50 ASV dolāru
4. Mājokļa iekārtošana ar mēbelēm – 40 ASV dolāri (sadalot kopējo summu ar 12)
5. Tualetes piederumi – 50 ASV dolāri
6. Izdevumi atpūtai atvaļinājuma laikā – 60 ASV dolāri (Gadā tika ņemts viens atvaļinājums, kas izmaksāja 700 ASV dolārus)
7. Izklaide – 300 ASV dolāri (grāmatas, CD, nelieli ceļojumi pilsētā)
Tādējādi gadā, dzīvojot Tokijā, viņa tērējusi aptuveni 25,2 tūkst. ASV dolāru.
Bijusī Google darbiniece skaidro, ka, gadu dzīvojot Tokijā, mērķis bija nevis pēc iespējas vairāk ietaupīt, bet iespēju robežās padarīt uzturēšanos Tokijā patīkamu. Pirmais nosacījums tam bija mājokļa atrašana tuvu darbavietai, tādējādi nezaudējot pārāk daudz laika sabiedriskajā transportā.
Dzīvoklis bija piecus gadus vecs un atradās dažu minūšu attālumā no dzelzceļa stacijas. Savukārt dzīvokļa platība bija aptuveni 27 kvadrātmetri. Tāpat koledžas beidzēja pārsvarā gatavoja mājās, tādējādi samazinot izmaksas ēdienam. «Pirmajā mēnesī es katru dienu gāju pusdienās ārpus mājas, bet man kļuva nelabi no treknajiem ēdieniem,» viņa stāsta.
Savukārt ik nedēļas nogali pavadot ārpus mājas, tika iztērēti aptuveni simts ASV dolāri.
Tāpat E. Jina, dzīvojot dārgā pilsētā, iesaka nopirkt lietotas mēbeles no bagātiem cilvēkiem – tādējādi iespējams par nelielu maksu iegādāties mēbeles no tiem, kas vēlas no nevajadzīgajām mantām tikt vaļā pēc iespējas ātrāk un pārdod tās par zemu cenu. Tādējādi, dzīvojot Tokijā, dzīvokli izdevies apgādāt ar mēbelēm aptuveni par 500 ASV dolāriem.
Dzīvojot pilsētā, kurā netrūkst bagātnieku, pastāv priekšrocība, ka nereti turīgi cilvēki met laukā «jaukas mantas», kas vēl joprojām ir izmantojamas. Tā, piemēram, jauniete bez maksas savā īpašumā ieguva tūkstoš ASV dolāru vērtu kalnu velosipēdu, kuram bija jānomaina vien dažas detaļas.
Tāpat koledžas absolvente neizmantoja internetu, kā arī uzskatīja viedtālruņa iegādi par lieku naudas tērēšanu.