Kompānijas Apple ierīces iPad 2 deficītu tagad izjūt arī aizkapa dzīvē, jo ķīniešu ģimenes Malaizijā steidz iegādāties populārā jaunā gadžeta papīra atdarinājumus, lai sadedzinātu tos saviem mirušajiem tuviniekiem gadsimtiem veca rituāla ietvaros, vēsta Reuters.
Qingming festivāla laikā ķīniešu kopienas Āzijā godina savus senčus, dedzinot viltotu naudu vai luksusa preču, piemēram, automašīnu vai dizaina somiņu, atdarinājumus.
Festivāls, kas izriet no konfuciānisma mācības par lojalitāti pret ģimeni un tradīcijām, plaši tiek svinēts arī starp ķīniešiem Malaizijā, kuri veido vienu ceturtdaļu no 28 miljoniem iedzīvotāju.
«Dažiem no maniem klientiem ir sapņi, kuros viņu aizgājušie radinieki lūdz luksusa preces, ieskaitot iPad 2,» stāstījis lūgšanu preču tirgotājs Džefrijs Te.
«Es varu piedāvāt viņiem tikai iPad pirmo modeli,» viņš sūdzējies, norādot uz plauktu, kur izvietoti gadžeti, tostarp iPhone un Samsung Galaxy Tab.
Te uz Qingming festivāla laiku pasūtījis 300 iPad 2 replikas no Ķīnas, kuras esot «izķertas», tādēļ veikalnieks vairs nespējot apmierināt pieprasījumu. Reuters norāda, ka ar tieši tādu pašu problēmu saskaras kompānija Apple.
Te veikalā par pirmās un otrās paaudzes papīra iPad ierīcēm tiek prasīts dolārs par 888 gigabaitu kapacitāti, tas ir labvēlīgs cipars Ķīnas kultūrā.16 gigabaitu iPad dzīvajiem izmaksā 499 ASV dolārus.
Taču daži ķīnieši esot noraidoši attiecībā uz gadžetu dāvināšanu mirušajiem.
«Viņi pieder pie vecākās paaudzes. Ja jūs dosiet visus šos tā sauktos iPadus, viņi nezinās, kā tos lietot,» stāstījis 61 gadu vecais Tomas Songs, pielaižot uguni viltotas naudas kaudzei pie savas vecāsmammas kapa. «Tāpēc tradicionāli mēs dodam viņiem apavus, kreklus... visu nepieciešamo,» viņš skaidrojis.